Niemieckie gwarancje bezpieczeństwa dla Polski i Europy

Data

Strona głównaPolitykaNiemieckie gwarancje bezpieczeństwa dla Polski i Europy

Polecamy w dziale

Dwutygodniowy, w 50% kobiecy, rząd premiera Mateusza Morawieckiego

W sumie nie ma czego komentować. Jednak natchniony przez prezydenta Argentyny, mówię: wypad! niepotrzebnym ministerstwom. Pozostają: ministerstwo wojny, spraw zagranicznych, wewnętrznych, skarbu, sprawiedliwości - sami mężczyźni :)

Była dyrektor SP w Gniazdowie na pewno obroni naszą niepodległość

Nic o nas bez nas! - zawołała Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując wczorajszą decyzję PE. Tymczasem przez długie 8 lat rząd PiS głosował za wspólnymi: podatkami, wspólnym długiem - za jednym państwem. Czy to schizofrenia?

Javier Milei – nowa nadzieja dla Argentyny?

Przed II WŚ Argentyna należała do najbogatszych państw. Populistyczne pomysły gen. prezydenta Perona, doprowadziły do jej upadku. Teraz, przy 150% inflacji prezydentem zostaje Javier Milei, zwolennik wolnego rynku w wersji hard :)

Widziane na Ukrainie. Piotr, lat 48, doktor habilitowany (9)

Zajęli bośniacką wieś. Młode kobiety i nastolatki ustawili po jednej stronie. Resztę zagonili do stodoły. Podszedł do niego dowódca, Sergiej. - Dobrze się spisałeś, młody. Wybieraj. Rano oddasz. Miała na imię Bianka. Była piękna.
Ma poczucie humoru Olaf Scholz. Właśnie oświadczył, że w obliczu dziejowych wyzwań, to Niemcy będą gwarantem bezpieczeństwa w Europie. Obecna faktyczna dominacja niemiecka to za mało. Niemcy zamierzają zrealizować plan. Do końca.

Ma poczucie humoru kanclerz Niemiec Olaf Scholz: W wyniku rosyjskiej agresji świat stoi w obliczu „epokowego przesunięcia tektonicznego” i wielobiegunowego porządku, a Niemcy mają zamiar stać się gwarantem bezpieczeństwa w Europie – napisał na łamach pisma „Foreign Affairs” (za: dziennik.pl). 

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8603582,olaf-scholz-europa-bezpieczenstwo.html

Z jego wypowiedzi wynika jedno – pomysł na dokończenie niemieckiego podboju Europy jest nadal aktualny i Niemcy nie zamierzają się z niego wycofać. Nie po to inwestowały przez wiele lat swoje dojczmarki w przekupienie elit politycznych państw europejskich i ich gospodarcze podporządkowanie, by teraz rezygnować.

Zostało tak niewiele. Jeszcze kilka zwycięstw „europejskich” polityków w kilku państwach (z Polską na czele), w wyniku konsekwentnej polityki zagłodzenia prowadzonej przez Komisję Europejską. Przegłosowanie wspólnych europejskich podatków. Przyjęcie przez wszystkich euro. Przekształcenie obecnych państw w kraje związkowe (jak niemieckie landy). Budowa europejskiej armii.

Wtedy będzie można ogłosić powstanie jednego państwa – Europejskiej Republiki Federalnej Niemiec.

Wydawałoby się, że najazd wojsk Putina na Ukrainę oddala realizację niemieckiego planu. Wyzwolenia  się spod „amerykańskiej okupacji” i stania się globalnym mocarstwem. Jednak nie. Plan sprzed co najmniej 40 lat, realizowany z niemiecką starannością, ma być dokończony. Bo Niemcy tak postanowiły. Najazd na Ukrainę został uznany jedynie za próbę wzmocnienia pozycji negocjacyjnej Rosji. Stąd niedawne zatroskanie Scholza, żeby Rosji (planowanego partnera w nowym podziale świata) za bardzo nie osłabiać. Mogłyby na tym skorzystać USA i Chiny, a Niemcy stracić.

„Epokowe przesunięcia tektoniczne”, o których wspomina Olaf Scholz, to przewidywane jako nieuniknione osłabnięcie USA i umocnienie się Chin w roli mocarstwa światowego. A wtedy, po wycofaniu się USA z Europy i niemieckim dogadaniu się z Rosją, kolejnym mocarstwem „wielobiegunowego porządku” stanie się Europa pod panowaniem (gwarancjami) Niemiec.

To jest, przepraszam, to był bardzo dobry plan niemieckich i nie tylko niemieckich geostrategów. Jednego w nim zabrakło, dlatego jest już tylko byłym planem. Jego głównym założeniem była stała bierność Stanów Zjednoczonych w obliczu zachodzących zmian. Światowe Imperium miało jedynie przyglądać się procesowi własnego upadku. Raz na jakiś czas ziewając i przysypiając na kanapie z Joe Bidenem.

Wygląda na to, że Waszyngton nie czytał tych samych mędrców od geopolityki co Olaf Scholz. Uczniów Hegla, Engelsa i Karola Marksa. Gdyby czytał, to na pewno do niepodważalnych praw determinizmu dziejowego by się dostosował. I nie zmieniał własnej doktryny względem świata.

Gdy wyżej  geostratedzy udowadniali bezwzględną nieuchronność procesów dziejowych, Amerykanie inwestowali w siłę obronną Ukrainy. Od roku 2015, 10 000 (słownie: dziesięć tysięcy) wojskowych instruktorów amerykańskich przekształcało zdemoralizowaną i nic nie wartą armię ukraińską w sprawne wojsko, mogące sprostać atakowi rosyjskiemu. W wojsko gotowe rzeczywiście  bronić niepodległości własnej ojczyzny. (Najpierw zwolniono całą zdegenerowaną posowiecką kadrę dowódczą – taka wskazówka.)

Niepodległa Ukraina (z USA w roli protektora) jest największą przeszkodą dla realizacji niemieckiego planu mocarstwowego. Amerykanie znają go już od czasu II kadencji Obamy. Dlatego odrzucili stare złudzenie opierania się w Europie na Niemczech, jako na sojuszniku. Na Ukrainie zaczęli budowę nowego europejskiego porządku, uwzględniającego ich interesy i blokującego niemiecko-rosyjskie pomysły. Tylko dlatego mamy szansę na zachowanie własnej niepodległości (i wolności osobistych).

W ramach Międzymorza ABC, przy wsparciu Stanów Zjednoczonych, wbrew interesowi Niemiec i Rosji, i Chin, możemy się samodzielnie rozwijać. Oby mądrzej niż dotychczas. Wzmacniając pozycję własną i tym samym pozycję Stanów Zjednoczonych w tej części świata. Myślę, że to nie jest zły układ.

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora