back to top
More

  Kij zamiast marchewki – 6000 nowych okręgów wyborczych i transport gratis

  Strona głównaOpinieKij zamiast marchewki - 6000 nowych okręgów wyborczych i transport gratis

  Polecamy w dziale

  Co to, kurwa, ma być! – Canal+ promuje przemoc i patologię! [18+]

  Na konferencji przed sobotnią walką została przekroczona granica patologii – jeden z zawodników, po nazwaniu go „transem, który co najwyżej może fiuta do gęby wziąć”, rzucił się na przeciwnika rozcinając mu skórę głowy mikrofonem.

  Czy projekt CPK ma szansę na realizację? 

  Podyskutujmy o CPK. Połączenie kilku lotnisk, aglomeracji warszawskiej i "lotniczych" ośrodków miejskich szybkimi kolejami i drogami, pozwoliłoby na powstanie CPK z tymi lotniskami w roli jego terminali.

  Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg!

  Po decyzji Sejmu o dalszych pracach o zabijaniu dzieci i wyjaśnieniach M. Morawieckiego, że "przez pomyłkę zagłosował przeciw", zapytajmy: jak ma na imię Twój bóg?, bo nasz Bóg mówi: Nie zabijaj!

  Żydowskie ludobójstwo

  Poniedziałkowa śmierć Polaka, cywilnego wolontariusza zabitego przez żołnierzy Izraela, przypomniała nam, co dzieje się od kilku miesięcy w Izraelu. A dzieje się ludobójstwo na miarę holokaustu - eksterminacja miejscowej ludności.
  Prezydent podpisał nowelizację kodeksu wyborczego - dla dobra demokracji i PiS. 65 wozów strażackich pomogło w 2020 roku wygrać Dudzie. Teraz, zamiast marchewki dla OSP, pojawił się kij na wójtów - darmowy transport dla 60-latków.

  Prezydent podpisał wczoraj nowelizację kodeksu wyborczego. Dla dobra demokracji. Dla zwiększenia frekwencji w małych ośrodkach. Dla zwiększenia liczby głosów … oddanych na Prawo i Sprawiedliwość. Nawet największy demokrata nie może się przyczepić😊

  Najważniejsze zmiany to zwiększenie liczby lokali wyborczych o około 6000 i bezpłatny dowóz z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego dla osób niepełnosprawnych i 60-latków. Transport ma zapewnić wójt gminy(!)

  I pomyśleć, że wszystko zaczęło się tak pięknie, od marchewki. Od 65 nowiutkich wozów strażackich dla OSP w małych gminach, które osiągną najwyższą frekwencję. Pozwoliło to Andrzejowi Dudzie pokonać Rafała Trzaskowskiego różnicą 200 tysięcy głosów, zebranych przez dzielnych druhów.

  Teraz marchewka dla strażaków została zastąpiona przez kij na wójtów. Czy taka zamiana pozwoli Prawu i Sprawiedliwość wygrać trzecią kadencję?

  Jan A. Kowalski

  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja