Kij zamiast marchewki – 6000 nowych okręgów wyborczych i transport gratis

Data

Polecamy

Wzrost o 700% – hiperinflacja regulacji prawnych

Przedsiębiorca lub obywatel, który chciałby na bieżąco śledzić wszystkie zmiany w prawie, w 2022 r. musiałby każdego dnia na samo czytanie aktów prawnych poświęcić 2 godziny i 10 minut (2 minuty na 1 s.) - jak żyć Panie Premierze?

Przykrywka?

Atak na św. Jana Pawła II wygląda zbyt absurdalnie, żeby uznać to za czystą głupotę. Ludzie chorzy z nienawiści są tu raczej narzędziem, niż rzeczywistymi sprawcami awantury.

Wybory coraz bliżej

W Tageszeitung ukazał się artykuł nazywający polskie władze mordercami, a nas społeczeństwem morderców. Takie oskarżenie w ustach niemieckiego dziennikarza ma swoją wymowę. W końcu Niemcy na mordowaniu się znają.
Prezydent podpisał nowelizację kodeksu wyborczego - dla dobra demokracji i PiS. 65 wozów strażackich pomogło w 2020 roku wygrać Dudzie. Teraz, zamiast marchewki dla OSP, pojawił się kij na wójtów - darmowy transport dla 60-latków.

Prezydent podpisał wczoraj nowelizację kodeksu wyborczego. Dla dobra demokracji. Dla zwiększenia frekwencji w małych ośrodkach. Dla zwiększenia liczby głosów … oddanych na Prawo i Sprawiedliwość. Nawet największy demokrata nie może się przyczepić😊

Najważniejsze zmiany to zwiększenie liczby lokali wyborczych o około 6000 i bezpłatny dowóz z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego dla osób niepełnosprawnych i 60-latków. Transport ma zapewnić wójt gminy(!)

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się tak pięknie, od marchewki. Od 65 nowiutkich wozów strażackich dla OSP w małych gminach, które osiągną najwyższą frekwencję. Pozwoliło to Andrzejowi Dudzie pokonać Rafała Trzaskowskiego różnicą 200 tysięcy głosów, zebranych przez dzielnych druhów.

Teraz marchewka dla strażaków została zastąpiona przez kij na wójtów. Czy taka zamiana pozwoli Prawu i Sprawiedliwość wygrać trzecią kadencję?

Jan A. Kowalski

Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Ostatnie wpisy autora