Kij zamiast marchewki – 6000 nowych okręgów wyborczych i transport gratis

Data

Strona głównaOpinieKij zamiast marchewki - 6000 nowych okręgów wyborczych i transport gratis

Polecamy w dziale

Cud konstytucyjny

Rozczarowanych lub oburzonych cudem konstytucyjnym zapewniam, że to dopiero początek. Zapnijcie pasy, bo jazda będzie ostra. Wystarczy przeczytać umowę koalicyjną.

W tył zwrot

Przyjdzie sztuczna inteligencja i pozamiata po nas cały ten świat, w którym już dla ludzi miejsca nie będzie.

Widziane na Ukrainie. Wasyl – chłopak z Ługańska (10)

Usłyszał spazmatyczny płacz dziewczyny i rechot żołdaków. Byli w mieszaniu na piętrze. Wszedł. Dwa strzały, dwa trupy. Tego co był na niej walnął kolbą w łeb. Związał i zakneblował. Potem w imieniu państwa ukraińskiego wydał wyrok

„Przemoc polityczna” Brukseli? Mec. Kwaśniewski ocenia reformę UE

Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, był gościem Pawła Chmielewskiego w programie "Ordo Iuris. W imię zasad". Prawnik oceniła plany federalizacji Unii Europejskiej oraz ich opłakane skutki dla Polski.
Prezydent podpisał nowelizację kodeksu wyborczego - dla dobra demokracji i PiS. 65 wozów strażackich pomogło w 2020 roku wygrać Dudzie. Teraz, zamiast marchewki dla OSP, pojawił się kij na wójtów - darmowy transport dla 60-latków.

Prezydent podpisał wczoraj nowelizację kodeksu wyborczego. Dla dobra demokracji. Dla zwiększenia frekwencji w małych ośrodkach. Dla zwiększenia liczby głosów … oddanych na Prawo i Sprawiedliwość. Nawet największy demokrata nie może się przyczepić😊

Najważniejsze zmiany to zwiększenie liczby lokali wyborczych o około 6000 i bezpłatny dowóz z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego dla osób niepełnosprawnych i 60-latków. Transport ma zapewnić wójt gminy(!)

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się tak pięknie, od marchewki. Od 65 nowiutkich wozów strażackich dla OSP w małych gminach, które osiągną najwyższą frekwencję. Pozwoliło to Andrzejowi Dudzie pokonać Rafała Trzaskowskiego różnicą 200 tysięcy głosów, zebranych przez dzielnych druhów.

Teraz marchewka dla strażaków została zastąpiona przez kij na wójtów. Czy taka zamiana pozwoli Prawu i Sprawiedliwość wygrać trzecią kadencję?

Jan A. Kowalski

Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Ostatnie wpisy autora