back to top
More

  Donald Tusk nie potrzebuje mieć większego!

  Strona głównaOpinieDonald Tusk nie potrzebuje mieć większego!

  Polecamy w dziale

  Odpowiedni kandydat do Panteonu Niezłomnych Polaków

  Wychowywanie „naszych” profesorów zapowiadał na I Zjeździe PPR Władysław Gomułka i proces ten zakończył się w niemałym stopniu sukcesem. Czy jednak dopiero współpraca z UB/SB ma być teraz przepustką do Panteonu Wielkich Polaków?

  Nasze drogie „darmowe” leki

  Rynek leków w Polsce wart jest ponad 50 mld zł. Z tego tylko część zapewniają polskie firmy, a i te sprowadzają surowce z zagranicy. Refundacja to wyprowadzanie publicznych pieniędzy z Polski.

  Oświadczenie w sprawie uwięzienia księdza Michała Olszewskiego

  Żadne okoliczności nie usprawiedliwiają stosowania wobec kogokolwiek fizycznych i psychicznych tortur. Z tego powodu żądamy imiennego wskazania inspiratorów i katów, i przykładnego ich ukarania.

  Widziane na Ukrainie. Amerykanin Billy (14)

  Siedział na lotnisku w Stambule i uśmiechał się dobrodusznie. Łysiejący mężczyzna w średnim wieku. Do mnie również. Czekał na samolot do Moskwy. Ja na samolot w przeciwnym kierunku. Był Amerykaninem.
  Donald Tusk oznajmił, że nie ma kompleksów i nie potrzebuje większego! Tymczasem Port Lotniczy we Frankfurcie odprawił 900 000 ton, a prawie 700 000 ton Lipsk-Halle. Lotnisko Chopina obsłużyło tylko 111 000 ton i nie może więcej.

  Nasz premier ma o sobie bardzo wysokie mniemanie, dlatego nie musi niczego udowadniać Niemcowi i Francuzowi i nie musi mieć większego … lotniska! 

  https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-inauguracja-kampanii-wyborczej-donald-tusk-mowil-o-cpk,nId,7325300

  Czy oznacza to, że Centralny Port Komunikacyjny nie powstanie? Oczywiście, pod wodzą Donalda Tuska nie powstanie, ponieważ zagroziłby interesom Frankfurtu nad Menem, a Niemcy akurat potrzebują większego. To większe lotnisko jest potrzebne Niemcom po to, żeby zarabiać na transporcie osobowym i towarowym, również do Polski.

  Port Lotniczy we Frankfurcie odprawił 900 000 ton, a prawie 700 000 ton obsłużyło lotnisko Lipsk-Halle. Pomiędzy nimi znajdują się jeszcze lotniska w Paryżu i Amsterdamie.  

  https://manager24.pl/port-lotniczy-we-frankfurcie-pozostaje-najwiekszym-lotniskiem-cargo-w-europie

  Jednak żadne z lotnisk europejskich nie mieści się w pierwszej 10-ce świata, obsługując kilkukrotnie mniej niż huby w USA i Azji.

  https://obserwatorlogistyczny.pl/2021/09/23/najwieksze-lotniska-cargo-sa-w-azji-i-usa-europa-bez-hubow

  Lotnisko Chopina obsłużyło w roku 2022 zaledwie 111 000 ton towarów i ze względu na położenie nie jest w stanie obsłużyć więcej. To dlatego duża część polskiego cargo obsługiwana jest przede wszystkim przez Frankfurt. I dlatego Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego.

  Może ambicje premiera zaspokaja to niemieckie powiedzenie: małe jest piękne, ale zostało ono wypowiedziane przez niemieckiego filozofa na pocieszenie tych, którzy nie mają od Niemców większego … 

  Bartosz Jasiński  

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/66o5

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja