More

  Donald Tusk nie potrzebuje mieć większego!

  Strona głównaOpinieDonald Tusk nie potrzebuje mieć większego!

  Polecamy w dziale

  Czy rząd Donalda Tuska powoła Skansen Narodowy Polska jeszcze w tym roku?

  Po co poprzestawać na powoływaniu tylko PN Doliny Dolnej Odry? Dla zachowania w stanie naturalnym polskiego bagniska narodowego w dorzeczu Odry, Warty, Wisły, Narwi i Bugu, utwórzmy na terenie całego kraju Skansen Narodowy Polska.

  Czy Ukraińcy mają wpisaną w gen narodowy nieufność do Polaków, a interesy Polski i Ukrainy są strategicznie sprzeczne? 

  Wszyscy nagle troszczą się o polskie interesy. Rzekomo to Ukraina, z którą mamy nadwyżkę 3,5 mld euro (2022), nam zagraża. Dlaczego nie Czechy? Nasz eksport do Czech to 32 mld zł, a import 62 mld - 2 x więcej! Blokujemy granicę? :)

  Widziane na Ukrainie. Przesłuchanie (11)

  Sierioża ma 45 lat. Od kilku tygodni siedzi w ukraińskim więzieniu. Przesłuchiwał, torturował i zabijał. Dlaczego zabijałeś? - pytam. Nie zabijałem, byłem mechanikiem. A twoje zdjęcia z bronią snajperską? Miałeś nóż. To dla szpanu

  Rządzą nami korporacje polityczne

  Politycy na naszych oczach niszczą ład prawny. Przekonują, że wola polityczna jest ważniejsza niż Konstytucja. Łamią prawo, aby zrealizować swoje cele. A my tracimy pewność prawa opartą o sprawiedliwość, chociaż ich finansujemy.
  Donald Tusk oznajmił, że nie ma kompleksów i nie potrzebuje większego! Tymczasem Port Lotniczy we Frankfurcie odprawił 900 000 ton, a prawie 700 000 ton Lipsk-Halle. Lotnisko Chopina obsłużyło tylko 111 000 ton i nie może więcej.

  Nasz premier ma o sobie bardzo wysokie mniemanie, dlatego nie musi niczego udowadniać Niemcowi i Francuzowi i nie musi mieć większego … lotniska! 

  https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-inauguracja-kampanii-wyborczej-donald-tusk-mowil-o-cpk,nId,7325300

  Czy oznacza to, że Centralny Port Komunikacyjny nie powstanie? Oczywiście, pod wodzą Donalda Tuska nie powstanie, ponieważ zagroziłby interesom Frankfurtu nad Menem, a Niemcy akurat potrzebują większego. To większe lotnisko jest potrzebne Niemcom po to, żeby zarabiać na transporcie osobowym i towarowym, również do Polski.

  Port Lotniczy we Frankfurcie odprawił 900 000 ton, a prawie 700 000 ton obsłużyło lotnisko Lipsk-Halle. Pomiędzy nimi znajdują się jeszcze lotniska w Paryżu i Amsterdamie.  

  https://manager24.pl/port-lotniczy-we-frankfurcie-pozostaje-najwiekszym-lotniskiem-cargo-w-europie

  Jednak żadne z lotnisk europejskich nie mieści się w pierwszej 10-ce świata, obsługując kilkukrotnie mniej niż huby w USA i Azji.

  https://obserwatorlogistyczny.pl/2021/09/23/najwieksze-lotniska-cargo-sa-w-azji-i-usa-europa-bez-hubow

  Lotnisko Chopina obsłużyło w roku 2022 zaledwie 111 000 ton towarów i ze względu na położenie nie jest w stanie obsłużyć więcej. To dlatego duża część polskiego cargo obsługiwana jest przede wszystkim przez Frankfurt. I dlatego Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego.

  Może ambicje premiera zaspokaja to niemieckie powiedzenie: małe jest piękne, ale zostało ono wypowiedziane przez niemieckiego filozofa na pocieszenie tych, którzy nie mają od Niemców większego … 

  Bartosz Jasiński  

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/66o5

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja