back to top
More

  Krytykując rząd stajesz się awanturnikiem

  Strona głównaGospodarkaKrytykując rząd stajesz się awanturnikiem

  Polecamy w dziale

  Marże deweloperów nie są jeszcze tak wysokie jak handlarzy bronią!

  Marże nie są tak wysokie jak handlarzy bronią i narkotykami, a branża nie potrzebuje rządowego wsparcia - twierdzi czołowy deweloper J. Szanajca. Dlaczego zatem kolejny rząd tak chce pomagać?

  Rząd Donalda Tuska szybko wdraża zielony ład

  Pomimo protestów, rząd nie zamierza wycofywać się z wdrażania zielonego ładu. Budżet znajduje się w złym stanie. Nie ma pieniędzy na CPK. Nie ma na atom. Znajdą się na zielony ład.

  Energetyczna wojna Niemiec z Polską

  Gdy my będziemy likwidować energetykę, zamykając np. Turów, Niemcy będą ją rozwijać, żeby móc eksportować więcej prądu. Również do Polski, bo z powodu polityki UE musimy ograniczyć jego produkcję.

  Uśmiechnięte podwyżki cen prądu i gazu

  Benzyna nie będzie po 5,19. PDT nie ma takiej władzy nad rynkiem, jaką obiecywał;) Jednak dlaczego rosną ceny gazu i energii el., skoro ich ceny na rynku hurtowym spadły do poziomu z 2021?
  Z pewnością jest duże poruszenie społeczne (przy okazji Mieszkania na Start), ale podejrzewam, że nastroje są podsycane przez zorganizowaną grupę - powiedział minister Hetman. To może posłuchamy ministra? :)

  Wraz z opublikowaniem przez rząd założeń programu Mieszkanie na Start w mediach rozgorzała gorąca dyskusja. Zdziwienie budzi fakt przedstawienia projektu tuż po pierwszej turze wyborów samorządowych. Jakby rządzący chcieli uniknąć dyskusji przed przedwyborami. Dlaczego reprezentanci rządzącej Koalicji, którzy kilka miesięcy temu twierdzili, że na dopłatach do kredytów bogacą się tylko deweloperzy, nagle stali się zwolennikami programu, który doprowadzi do dalszego wzrostu cen mieszkań? Co więcej nazywają oni krytyków programu – awanturnikami. 

  Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman (reprezentujący Polskie Stronnictwo Ludowe) udzielił wywiadu w Radiu Zet. Powiedział: 

  Z taką falą hejtu jak ta jaka wystąpiła przy okazji publikacji Mieszkanie na Start, nie miałem do czynienia nigdy. Z pewnością jest duże poruszenie społeczne w tym zakresie, ale podejrzewam, że nastroje są podsycane przez zorganizowaną grupę.

  Minister Hetman jest przerażony reakcją społeczeństwa i dostrzega w nim ukrytego wroga. Czyżby nie konsultował ze społeczeństwem założeń ustawy? 

  Krzysztof Hetman odpowiadając na pytanie o to czy poda się do dymisji,  jeśli ceny nieruchomości wzrosną wskutek przyjęcia programu, stwierdził:

  Nie poddam się. Nie widzę związku. Ceny nieruchomości rosły, rosną i niestety nadal będą rosnąć, bo podaż nie dogania popytu na razie.

  Krzysztof Hetman o wzroście cen mieszkań: wpisaliśmy maksymalną liczbę bezpieczników (youtube.com)

  Czyli de facto przyznał, że program Mieszkanie na Start doprowadzi do dalszego wzrostu cen mieszkań. Nie chce zaś ponosić z tego tytułu odpowiedzialności. Jego narracja jest bardzo zbliżona do tej, jaką rząd przyjął wobec rolników, myśliwych i leśników, protestujących przeciwko Zielonemu Ładowi. Oskarżając krytyków działań rządu o chuligaństwo. Narracja ta jest później powielana przez media rządowe i prorządowe.  

  Inną postawę wobec programu przyjmują przedstawiciele polskiej Lewicy. Kilka miesięcy temu wyraźnie mówili, że nie poprą programu, który doprowadzi do dalszego wzrostu cen mieszkań.

  Żukowska: Lewica nie zgodzi się na kredyt zero procent #polityka #rmf #lewica (youtube.com)

  Teraz posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska twierdzi, że nie jest zachwycona projektem, ale go poprze … bo wymaga tego dobro koalicji. A co z dobrem społeczeństwa? 

  Transmisja tajnego posiedzenia Lewicy. Żukowska: „Korelacja czasowa trochę dziwna” GOŚĆ RADIA ZET (youtube.com)

  Politycy szybko zmieniający zdanie po wyborach. Nasi reprezentanci(!) nazywający sprzeciw społeczeństwa awanturnictwem. Co będzie dalej?

  MTC

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/3zzm

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja