back to top
More

  Chwilowe zawieszenie broni w walce młodych Polaków z deweloperami 

  Strona głównaGospodarkaChwilowe zawieszenie broni w walce młodych Polaków z deweloperami 

  Polecamy w dziale

  Wywiad z prof. Grażyną Ancyparowicz, członkiem Rady Polityki Pieniężnej 2016–2022. 

  Przyjęcie euro, bez przygotowania fundamentów gospodarki, zahamuje inwestycje rozwojowe, a tym samym utrudni nam doganianie zamożnych państw europejskich. Łatwo to sprawdzić sięgając do statystyk.

  Dlaczego Ministerstwo Klimatu chce wykończyć nasz przemysł i nas?

  Minister Zielińska zapowiedziała przyspieszenie implementacji polsko-niemieckiej polityki energetyczno-klimatycznej. Oznacza to szybką likwidację polskich kopalń, wykończenie przemysłu, a dla nas podwyżki.

  Czy rząd Donalda Tuska planuje likwidację szpitali?

  Szpitale przestają wypłacać pensje lekarzom. To coraz częstsze przypadki. Mamy też nowy rządowy projekt ustawy - jeżeli będziemy chcieli się leczyć, to zapłacimy za to dodatkowo z własnej kieszeni.

  Z tygrysa Europy stajemy się żółwiem

  Źle się dzieje w polskiej gospodarce. PMI spadł do 45 pkt. Zmalało zatrudnienie w I kwartale. Sprzedaż detaliczna spadła w kwietniu o 7,3% r/r. Spadliśmy na ostatnie miejsce w Europie.
  Nowy program deweloper++, który rzekomo tym razem nie spowoduje wzrostu cen mieszkań, został sierotą. Krzysztof Kukucki uciekł na prezydenta Włocławka, a Krzysztof Hetman planuje ewakuację do Brukseli.

  Tuż po pierwszej turze wyborów samorządowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało projekt ustawy „kredyt mieszkaniowy na start”. Wydarzeniu temu towarzyszyły duże emocje. 

  Bo zamieszkacie pod mostem! – ABC Niepodległość – MTC (abcniepodleglosc.pl)

  Na portalu X wielu młodych Polaków  oburzył fakt, że przedstawiciele Koalicji, którzy kilka miesięcy temu krytykowali dotychczasową formę wsparcia rynku mieszkaniowego, diametralnie zmienili swoje poglądy. Byli nimi m.in. były senator, a obecnie już prezydent Włocławka,  Krzysztof Kukucki, minister Krzysztof Hetman i posłanka Anna Maria Żukowska. 

  Młodzi Polacy obawiają się, że obecny program, podobnie jak poprzedni, doprowadzi do skokowego wzrostu cen mieszkań. Przedstawiciele Lewicy twierdzą, że jego negatywne aspekty zostaną zneutralizowane przez rozwój budownictwa społecznego.

  Osobą odpowiedzialną za ten projekt był w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Krzysztof Kukucki. Jednak wraz z jego wyborem na prezydenta Włocławka program stał się sierotą. Nie wiemy kto i kiedy zajmie się nim ponownie.

  Na placu boju pozostał więc tylko pan Krzysztof Hetman. Reagując na falę krytyki, nazwał on jego przeciwników hejterami. W kolejnych dniach kontynuował kampanię medialną, mającą na celu przekonanie Polaków do swojego rozwiązania. Media nie do końca sprzyjały jednak Ministrowi. Opublikowane sondaże wyraźnie wskazują, że większość z nas (w tym zwolennicy obecnej koalicji) preferuje tani wynajem jako formę wsparcie rynku mieszkaniowego, a nie dopłaty do kredytów mieszkaniowych.

  Nowy program mieszkaniowy rządu. Sondaż: Polacy wolą tani wynajem – Money.pl

  Minister Hetman nadal twardo stał przy swoich argumentach. Twierdził, że ceny mieszkań nie wzrosną, gdyż deweloperzy zwiększą podaż. Nie chciał jednak ponosić odpowiedzialności personalnej, gdyby jednak tak się nie stało. 

  „Mieszkanie na start” nie podbije cen. Minister uspokaja – Money.pl

  Teraz okazało się, że Minister Hetman będzie kandydował do europarlamentu z list Trzeciej Drogi. Kto go zastąpi?

  Jak informują portale branżowe, w pierwszym kwartale obecnego roku spadła aktywność kupujących na rynku nowych mieszkań. Rośnie podaż. Na koniec marca była ona o 17% wyższa niż na końcu ubiegłego roku na sześciu głównych rynkach. 

  Sprzedaż nowych mieszkań na 6 głównych rynkach spadła kw/kw o 23% do 11 tys. w I kw. – Inwestycje.pl

  Nastąpił okres wyczekiwania na nowe propozycje rządu. Kogo one bardziej zadowolą: młodych Polaków czy deweloperów?

  MTC

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/22xw

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja