back to top
More

  Teraz, płaćcie Niemcy! Nam i Żydom!

  Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoTeraz, płaćcie Niemcy! Nam i Żydom!

  Polecamy w dziale

  Proszę o przyznanie mi statusu migranta

  Wnioskuję o dodanie do paktu migracyjnego punktu o możliwości bycia migrantem we własnym państwie. Nie należę do żadnego z wrogich plemion PL. Proszę zatem o uznanie mnie migrantem i 10 000 zł

  Czy dach Sejmu to szczyt głupoty politycznej w Polsce?

  Za chwilę możemy wejść bezpośrednio w wojnę z Rosją, migranci atakują naszą wschodnią i zachodnią granicę, rosyjska agentura robi co chce, a posłowie chodzą po dachu Sejmu, tam przenosząc kabaret.

  Murem za polskim mundurem! Ale nie za III RP.

  Na naszych oczach III RP, system Okrągłego Stołu dogorywa. Państwo polskie uzdrowić może tylko siła polityczna, która nie została zaproszona przez Kiszczaka do Okrągłego Stołu. 09.06 zagłosuję na Konfederację

  Centralny Port Komunikacyjny (CPK) – projekt przedsiębiorcy

  Dla sukcesu CPK potrzeba kilkuset metrów wylanego betonu, hangaru, i obniżki VAT z 23% do 19%. Taki VAT płacą teraz polscy przedsiębiorcy, odprawiając swoje towary w DE i zasilając Niemcy miliardami euro.
  Po latach niedomówień i niemieckiej bezczelności historycznej, przedstawiliśmy polski rachunek za niemieckie zbrodnie w czasie II wojny światowej. Tym samym przywracamy światu prawdę o historii, o Polsce i o niemieckich zbrodniach

  Nie musieliśmy się tak spieszyć. Gdyby Raport Mularczyka powstał w 100-lecie napaści niemieckiej na Polskę, nasz rachunek strat opiewałby nie na 6, ale na 10 bilionów złotych. Uwzględniając inflację😊

  No dobrze, to teraz na poważnie. Oczywiście, że Niemcy są nam winni pieniądze. Ogromne pieniądze. Zniszczyli nasze państwo w latach 1939-45. Wycofali się z naszych Ziem Zachodnich, ale w wyniku tego przesunięcia, ze wschodu na zachód, utraciliśmy per saldo 20% powierzchni państwa. Z 390 000 km2 do 312 000 km2.

  Dodatkowo Niemcy umożliwili wschodniej bolszewii podbój naszego państwa. Zainstalowanie nad Wisłą komunizmu, co nie byłoby możliwe, bez wcześniejszej agresji niemieckiej. Zatem bezpośrednio i pośrednio zniszczyli nasz naród. Skutki bezpośrednie częściowo odrobiliśmy. Skutki pośrednie, w postaci zainstalowania wielotysięcznej sowieckiej agentury w Polsce, obserwujemy do dziś gołym okiem.

  Wyobrażacie sobie, żeby w Polsce nie dotkniętej sowiecką okupacją, Warszawiacy wybrali na swojego prezydenta Hannę Gronkiewicz-Walc, albo jakiegoś „dupiarza”?

  Straty moralne zatem, jakie zadali nam Niemcy 80 lat temu, są kolosalne i żadne pieniądze ich nie pokryją.

  Straty materialne są równie ogromne. I wystarczają do wystawienia rachunku naszemu zachodniemu sąsiadowi. Arkadiusz Mularczyk wyliczył nasze roszczenia na 6 bilionów 200 miliardów złotych. I tu pojawiają się pewne wątpliwości. 1 bilion 400 miliardów to straty rzeczywiste, materialne.

  Na 4 biliony 800 miliardów złotych wyceniono nasze straty ludnościowe. Co oznacza, że za zabicie 1 obywatela polskiego (narodowości dowolnej), Niemcy powinny zapłacić państwu polskiemu ponad 800 tysięcy złotych. I tu mam pewne wątpliwości co do zastosowanej metody.

  II Rzeczpospolita eksportowała nadwyżki swojej siły roboczej do Francji i Niemiec, ponieważ sama nie potrafiła jej zagospodarować. Podobnie jak III RP, która pozbyła się w ten sposób 2,5 mln aktywnych produkcyjnie obywateli. W tej sytuacji osoby te mogłyby być nie dochodem, ale kosztem obciążającym corocznie budżet państwa. Dlatego obecne wyliczenie jest wzięte trochę z sufitu.

  Jednak jako kwotę wyjściową, podlegającą negocjacji, możemy ją przyjąć. Pojawia się pytanie: czy Niemcy są skłonne z nami cokolwiek negocjować? Na razie oficjalne stanowisko niemieckie jest jasne i brzmi: Nein! Wasze roszczenia zostały prawnie, jednoznacznie i definitywnie, zamknięte 70 lat temu.

  Skoro Niemcy nie chcą, to pojawiają się kolejne pytania. Czy Polska jest na tyle silna, żeby płatność naszego rachunku wyegzekwować? I jaki sąd podjąłby się arbitrażu?

  Poprzez powyższe pytania przeszliśmy od siły argumentu do argumentu siły w polityce. Żaden sąd w obecnej Europie nie podejmie się takiego zadania. To jasne. Ale istnieją jeszcze sądy w Ameryce, w USA, w Nowym Yorku. A w nim cała rzesza (tfu, plejada) wybitnych prawników. Z których część reprezentuje interesy światowych organizacji żydowskich.

  I dopiero w tym kontekście należy prawidłowo rozumieć nasze żądania reparacji od Niemiec za śmierć polskich obywateli. Połowa z nich była Żydami lub pochodzenia żydowskiego. Zatem, gdy podzielimy kwotę 4 biliony 800 miliardów przez dwa, to uzyskamy wynik 2 biliony 400 miliardów. Po równo za polską i żydowską śmierć.

  2 biliony 400 mld złotych, to przy obecnym kursie 510 mld dolarów amerykańskich. to kwota, która powinna usatysfakcjonować wszelkie żądania organizacji żydowskich i ich prawników, za straty poniesione na terenie Polski w trakcie II wojny światowej. Za straty dokonane przez Niemców.

  Jarosław Kaczyński wskazał taką możliwość wprost. Na prezentacji raportu, w czwartek. Na Zamku Królewskim w Warszawie, zburzonym kiedyś przez Niemców:

  Nie mogliśmy – i to jest zupełnie oczywiste – przyjąć w tych rachunkach reguły etnicznej, byłby to element działań o charakterze rasistowskim i dlatego odrzuciliśmy to zdecydowanie. Ale, jeżeli by państwo Izrael było zainteresowane jakimś udziałem w tym przedsięwzięciu, udziałem oczywiście z odpowiednimi skutkami finansowymi w dalszym etapie, to my jesteśmy na tego rodzaju działania, tego rodzaju rozmowy – bo najpierw trzeba o tym rozmawiać – otwarci.

  W jakim czasie, i czy w ogóle, dostaniemy coś, tego nie wiem. Jednak z wizerunkowego punktu widzenia dobrze się stało. Polska wreszcie powiedziała głośno o swoich stratach dokonanych przez Niemcy. I wskazała wprost winnego strat żydowskich.

  Przez 50 lat świadomie fałszowali Niemcy historię w celu obciążenia nas swoimi zbrodniami i zniszczeniami. Doszło do tego, że nie gdzieś w Azji, ale w ich, niemieckich gazetach zaczęto używać stwierdzenia: polskie obozy koncentracyjne.

  Kiedyś trzeba było powiedzieć: dość! Zniszczyliście nasze państwo, zabiliście ponad 5 milionów naszych obywateli. Teraz za to zapłaćcie!

  Jan Azja Kowalski

  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja