More

  Czarny piątek 13 stycznia – sprzedajemy się za nic, jak zawsze

  Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoCzarny piątek 13 stycznia – sprzedajemy się za nic, jak zawsze

  Polecamy w dziale

  Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę za wcześnie

  Dziura budżetowa 186 mld zł i brak pieniędzy na cokolwiek to nie zasługa rządu Koalicji 13 Grudnia, ale skutek rządów PiS. Żaden wielki projekt nie zostanie zrealizowany, chyba że USA i Chiny dadzą pieniądze na własnych warunkach.

  W którym roku Polska przegrała wojnę z Unią Europejską? Bo nie pamiętam.

  Naprawdę nie pamiętam. Może byłem wtedy nad morzem, albo na nartach? Wiem, że wojna musiała być. Wskazują na to zniszczenia. Bez przegranej wojny dumny naród polski nie dałby sobie narzucić tak upokarzających warunków kapitulacji

  Obliczyłem, że powinniśmy być bardzo bogaci

  Co jest nie tak z naszym państwem, że pomimo coraz większych dochodów, z roku na rok coraz bardziej się zadłużamy? Jeden czynnik odpowiada za to – system organizacji naszego państwa - biurokracja, nad którą nikt nie ma kontroli.

  Sensacja w Sejmie! – Koalicja 13 Grudnia odrzuca krytykę rządu PiS

  Mamy pierwszą sensację! W Sejmie powstała koalicja ponad podziałami. Odrzuciła ona raport NIK o nadużyciach PFR przy wydatkowaniu pieniędzy publicznych w czasie pandemii - powitajmy Koalicję Darmowej Kasy Państwowej ... dla siebie
  Każdą niekorzystną dla Polski zmianę przeprowadza się pod osłoną patriotycznego rządu. Rząd T. Mazowieckiego pozbawił ludzi oszczędności, zaklepał kradzież majątku narodowego i wyprzedał obcym gospodarkę. Rząd MM kończy to dzieło.

  Tylko premier Morawiecki się uśmiechał, trochę krzywo – jak to on – po przyjęciu przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym. Jednej z pakietu, podyktowanego przez Berlin. Na kole historii wróciliśmy do roku 1717 i Sejmu Niemego. Ale nie będę Was męczył historią sprzed 300 lat. Jednak o 30 lat musimy się cofnąć. Po to, żeby zrozumieć pewien schemat.

  Schemat  jest prosty: każdą skrajnie niekorzystną dla Polski i polskiego narodu zmianę można przeprowadzić jedynie pod osłoną patriotycznego rządu.

  W latach 89/90, w znowu niepodległej Polsce, „solidarnościowy” rząd Tadeusza Mazowieckiego (desygnował go prezydent, generał Wojciech Jaruzelski), w którym Ministrem Bezpieki był Czesław Kiszczak, Ministrem Wojny Florian Siwicki, a Ministrem Finansów były lektor PZPR, Leszek Balcerowicz, przeprowadzono operację ograbienia Polaków z ich indywidualnych oszczędności. Zaklepano prawnie kradzież majątku narodowego przez komunistów. Wyprzedano za grosze polską gospodarkę. Opisałem to w roku 1992/4, w Dziurach w Mózgu.

  Cztery reformy rządu Jerzego Buzka (1997-2001): emerytalna, samorządowa, szkolna i służby zdrowia, wprowadzające zjawiska patologiczne w polski system społeczny i państwowy, zostały przyjęte pod osłoną Solidarności – Akcji Wyborczej Solidarności.

  Traktat Lizboński w roku 2009, nadający osobowość prawną Unii Europejskiej, z którego wynika nasza obecna utrata resztek suwerenności państwowej, podpisał uroczyście prezydent-patriota Lech Kaczyński. Jaka wizjonerska myśl mu  towarzyszyła? Żadna.

  Po prostu, zapowiedział wcześniej, że jeżeli Irlandia ratyfikuje Traktat, to on też. Irlandia, zagrożona bankructwem w wyniku krachu finansowego 2008/9, podpisała, bo musiała. No to nasz najlepszy prezydent też podpisał, chociaż nie musiał. Za nic!

  Co zrobili Czesi, którzy równolegle do nas zapowiedzieli weto? Ich prezydent Vaclav Klaus oznajmił, że podpisze Traktat Lizboński tylko wtedy, gdy Czechy zostaną wyłączone z obowiązywania Karty Praw Podstawowych. Co eliminuje prawną możliwość zgłaszania w Trybunale Sprawiedliwości UE roszczeń majątkowych przez wysiedlonych w 1945 roku (dekrety Benesza) Niemców sudeckich. Przywódcy państw i rządów UE zgodzili się na żądanie Klausa(!) Vaclav Klaus uzyskał dla swojego narodu wszystko. Lech Kaczyński nie zyskał nic.

  Skąd wynika taka kosmiczna przepaść w prowadzeniu polityki państwowej?

  Odpowiedzią nie wprost na to pytanie jest 13 styczeń 2023 roku. Posłowie patriotycznego i prawicowego (😊) Prawa i Sprawiedliwości, i kosmopolitycznej opozycji, głosowali tak samo – za przyjęciem brukselskiego dyktatu. Z kręgów rzekomo patriotycznej prawicy wyłamał się tylko Zbigniew Ziobro z Solidarną Polską i kilku posłów od Macierewicza.

  Zostaliśmy oszukani. Oszukani w piątek, 13 stycznia. Ale, gdy zastanowicie się nad tym, co napisałem powyżej, to może dojdziecie do bardziej radykalnych i logicznych wniosków. Jak te poniżej, na przykład.

  Poskładajmy zatem puzzle.

  Kto Prawo i Sprawiedliwość – partię lewicowych libertynów i hipokrytów – wykreował na patriotyczny obóz polskiej prawicy? Odpowiedź jest jedna – ojciec-dyrektor (Radia Maryja) Tadeusz Rydzyk.

  To on zawarł najgłupszy w III RP sojusz polityczny. Sojusz z Jarosławem Kaczyńskim. I wykreował obecną fikcję. Niszcząc przy okazji odradzającą się polską prawicę narodową i polską szansę na niepodległość.

  Opowiem Wam o tym za tydzień. W sposób zrównoważony i miły, jak zawsze😊

  Jan Azja Kowalski

  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja