back to top
More

  Czarny piątek 13 stycznia – sprzedajemy się za nic, jak zawsze

  Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoCzarny piątek 13 stycznia – sprzedajemy się za nic, jak zawsze

  Polecamy w dziale

  Proszę o przyznanie mi statusu migranta

  Wnioskuję o dodanie do paktu migracyjnego punktu o możliwości bycia migrantem we własnym państwie. Nie należę do żadnego z wrogich plemion PL. Proszę zatem o uznanie mnie migrantem i 10 000 zł

  Czy dach Sejmu to szczyt głupoty politycznej w Polsce?

  Za chwilę możemy wejść bezpośrednio w wojnę z Rosją, migranci atakują naszą wschodnią i zachodnią granicę, rosyjska agentura robi co chce, a posłowie chodzą po dachu Sejmu, tam przenosząc kabaret.

  Murem za polskim mundurem! Ale nie za III RP.

  Na naszych oczach III RP, system Okrągłego Stołu dogorywa. Państwo polskie uzdrowić może tylko siła polityczna, która nie została zaproszona przez Kiszczaka do Okrągłego Stołu. 09.06 zagłosuję na Konfederację

  Centralny Port Komunikacyjny (CPK) – projekt przedsiębiorcy

  Dla sukcesu CPK potrzeba kilkuset metrów wylanego betonu, hangaru, i obniżki VAT z 23% do 19%. Taki VAT płacą teraz polscy przedsiębiorcy, odprawiając swoje towary w DE i zasilając Niemcy miliardami euro.
  Każdą niekorzystną dla Polski zmianę przeprowadza się pod osłoną patriotycznego rządu. Rząd T. Mazowieckiego pozbawił ludzi oszczędności, zaklepał kradzież majątku narodowego i wyprzedał obcym gospodarkę. Rząd MM kończy to dzieło.

  Tylko premier Morawiecki się uśmiechał, trochę krzywo – jak to on – po przyjęciu przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym. Jednej z pakietu, podyktowanego przez Berlin. Na kole historii wróciliśmy do roku 1717 i Sejmu Niemego. Ale nie będę Was męczył historią sprzed 300 lat. Jednak o 30 lat musimy się cofnąć. Po to, żeby zrozumieć pewien schemat.

  Schemat  jest prosty: każdą skrajnie niekorzystną dla Polski i polskiego narodu zmianę można przeprowadzić jedynie pod osłoną patriotycznego rządu.

  W latach 89/90, w znowu niepodległej Polsce, „solidarnościowy” rząd Tadeusza Mazowieckiego (desygnował go prezydent, generał Wojciech Jaruzelski), w którym Ministrem Bezpieki był Czesław Kiszczak, Ministrem Wojny Florian Siwicki, a Ministrem Finansów były lektor PZPR, Leszek Balcerowicz, przeprowadzono operację ograbienia Polaków z ich indywidualnych oszczędności. Zaklepano prawnie kradzież majątku narodowego przez komunistów. Wyprzedano za grosze polską gospodarkę. Opisałem to w roku 1992/4, w Dziurach w Mózgu.

  Cztery reformy rządu Jerzego Buzka (1997-2001): emerytalna, samorządowa, szkolna i służby zdrowia, wprowadzające zjawiska patologiczne w polski system społeczny i państwowy, zostały przyjęte pod osłoną Solidarności – Akcji Wyborczej Solidarności.

  Traktat Lizboński w roku 2009, nadający osobowość prawną Unii Europejskiej, z którego wynika nasza obecna utrata resztek suwerenności państwowej, podpisał uroczyście prezydent-patriota Lech Kaczyński. Jaka wizjonerska myśl mu  towarzyszyła? Żadna.

  Po prostu, zapowiedział wcześniej, że jeżeli Irlandia ratyfikuje Traktat, to on też. Irlandia, zagrożona bankructwem w wyniku krachu finansowego 2008/9, podpisała, bo musiała. No to nasz najlepszy prezydent też podpisał, chociaż nie musiał. Za nic!

  Co zrobili Czesi, którzy równolegle do nas zapowiedzieli weto? Ich prezydent Vaclav Klaus oznajmił, że podpisze Traktat Lizboński tylko wtedy, gdy Czechy zostaną wyłączone z obowiązywania Karty Praw Podstawowych. Co eliminuje prawną możliwość zgłaszania w Trybunale Sprawiedliwości UE roszczeń majątkowych przez wysiedlonych w 1945 roku (dekrety Benesza) Niemców sudeckich. Przywódcy państw i rządów UE zgodzili się na żądanie Klausa(!) Vaclav Klaus uzyskał dla swojego narodu wszystko. Lech Kaczyński nie zyskał nic.

  Skąd wynika taka kosmiczna przepaść w prowadzeniu polityki państwowej?

  Odpowiedzią nie wprost na to pytanie jest 13 styczeń 2023 roku. Posłowie patriotycznego i prawicowego (😊) Prawa i Sprawiedliwości, i kosmopolitycznej opozycji, głosowali tak samo – za przyjęciem brukselskiego dyktatu. Z kręgów rzekomo patriotycznej prawicy wyłamał się tylko Zbigniew Ziobro z Solidarną Polską i kilku posłów od Macierewicza.

  Zostaliśmy oszukani. Oszukani w piątek, 13 stycznia. Ale, gdy zastanowicie się nad tym, co napisałem powyżej, to może dojdziecie do bardziej radykalnych i logicznych wniosków. Jak te poniżej, na przykład.

  Poskładajmy zatem puzzle.

  Kto Prawo i Sprawiedliwość – partię lewicowych libertynów i hipokrytów – wykreował na patriotyczny obóz polskiej prawicy? Odpowiedź jest jedna – ojciec-dyrektor (Radia Maryja) Tadeusz Rydzyk.

  To on zawarł najgłupszy w III RP sojusz polityczny. Sojusz z Jarosławem Kaczyńskim. I wykreował obecną fikcję. Niszcząc przy okazji odradzającą się polską prawicę narodową i polską szansę na niepodległość.

  Opowiem Wam o tym za tydzień. W sposób zrównoważony i miły, jak zawsze😊

  Jan Azja Kowalski

  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja