Zianon Pazniak, Można szybko skończyć z rosyjską okupacją Białorusi i reżimem Łukaszenki

Okupanci rosyjscy rządzą się na Białorusi jak u siebie. Rabują ludność, wykorzystują naszą infrastrukturę do agresji przeciwko Ukrainie. Ponad 50 000 Białorusinów było aresztowanych. Ponad 1000 nadal przebywa w areszcie.
Podziel się tym artykułem:

Odezwa

Białoruś od 27. lat zmuszona jest znosić reżim promoskiewskiej okupacji wewnętrznej. 17. stycznia 2022 roku kraj nasz stał się też ofiarą zewnętrznej zbrojnej okupacji ze strony Rosji, która pod pozorem manewrów i za zgodą Łukaszenki wprowadziła na Białoruś swoje wojska, zajęła wszystkie znaczące obiekty militarne i cywilne oraz rozpoczęła przygotowania do inwazji na Ukrainę.

Okupanci rządzą się na naszej ziemi jak u siebie, rabują ludność, wykorzystują naszą infrastrukturę państwową do agresji wobec Ukrainy.

Wojsko białoruskie jest w trudnej sytuacji. Rosjanie usiłują wciągnąć je do wojny przeciwko Ukrainie, powołując się na sojusz z Łukaszenką.

W ciągu ostatnich miesięcy ponad 50 tysięcy Białorusinów zostało aresztowanych za udział w protestach. Przetrzymywanych jest więcej niż tysiąc więźniów politycznych. Białorusini są prześladowani za swój język i kulturę.

Ze strony promoskiewskiego reżimu spadają na nich bezwzględne, okrutne represje, które niszczą społeczeństwo obywatelskie Białorusi.

Białorusini są przeciwni okupantom, przeciwni Łukaszence i jego represyjnej władzy. Ich nienawiść do reżimu i do okupantów rośnie i lada chwila może nastąpić jej wybuch.

Mogą go wywołać zdecydowane działania białoruskiego wojska, które zwróci się w obronie Ojczyzny przeciwko okupantom rosyjskim i przekupnemu reżimowi Łukaszenki. Trzeba podejmować zdecydowane i szybkie działania:

1) Kategorycznie odmówić udziału w walce przeciwko Ukrainie. Odmówić przekroczenia granicy ukraińskiej wbrew presji wywieranej przez generałów na żołnierzy.

2) Aresztować generałów rosyjskich dowodzących białoruskim wojskiem.

3). Skierować białoruskie wojska na Mińsk i obalić juntę Łukaszenki.

4) Wziąć do niewoli lub zlikwidować okupantów rosyjskich na lotniskach w Lidzie, Łunincu, Maczuliszczach i innych wojskowych obiektach oraz przejąć kontrolę nad lotnictwem i kompleksami rakietowymi okupantów.

5) Rozdać broń białoruskim ochotnikom i partyzantom.

6) Włączyć się do walki narodu białoruskiego przeciwko okupantom o wolność Ojczyzny.

7) Zwrócić się do rosyjskich żołnierzy z apelem o zaprzestanie agresji i powrót do Rosji, bo im ta wojna nie jest potrzebna i nie mają powodu być na Białorusi.

8) Wystąpić zbrojnie – białoruska armia z narodem – przeciwko okupantom rosyjskim i przekupnemu reżimowi Łukaszenki, co przyśpieszy klęskę reżimu putinowskiego w Moskwie i zatrzyma agresję Moskwy wobec Ukrainy.

Niech żyje Białoruś! Sława Ukrainie!

13 marca 2022 r.

Zianon Pazniak

(w imieniu Białoruskiego Sekretariatu Narodowego „Wolna Białoruś”)

Podziel się tym artykułem:

Piotr Hlebowicz, Do obywateli Rosji! Россияне!

Żądajcie wyjścia wojsk rosyjskich z Ukrainy i ziem okupowanych – Krymu i Donbasu. Żądajcie ukarania zbrodniarza wojennego Władimira Putina, jego ministrów i dowódców armii okupacyjnej w Ukrainie!

Siły Zbrojne Pakistanu

Leżący w Azji Centralnej Pakistan to rozciągnięta na zachodnich granicach Indii i mające z nimi 3300-kilometrową granicę a także południowy sąsiad Afganistanu. Państwo to graniczy także od zachodu z Iranem, od północnego wschodu ma także krótką górką granicę z Chińską Republiką Ludową, a na południu ma linię brzegową dającą mu dostęp do Oceanu Indyjskiego.

Armie Świata: Siły Zbrojne Republiki Słowacji

https://www.youtube.com/watch?v=fuc1t3dRTz8 W dzisiejszym odcinku Armii Świata przyjrzymy się siłom zbrojnym jednego z dwóch południowych sąsiadów Polski, czyli Słowacji. To nieduże państwo posiada terytorium wielkości niecałych...

Ostatnie wpisy

Finlandia jest gotowa na wojnę z Rosją. A Polska?

Tak twierdzi wódz fińskiej armii, gen. Timo Kivinen. Znając historię wojny rosyjsko-fińskiej 1939/40, powinniśmy mu uwierzyć. Finowie dysponują 280 000 armią i posiadają 1,5 mln sztuk osobistej broni palnej. A czym my dysponujemy?

Status kandydata do UE dla Ukrainy i Mołdawii

Wyprawa prezydenta Rumunii do Kijowa, z Macronem i Scholzem, okazała się bardzo opłacalna. Przy okazji Ukrainy status kandydata do UE nadano też Mołdawii. To pierwszy krok do przyłączenia tej byłej sowieckiej republiki do Rumunii

Hipersoniczny kindżał Putina

Hipersoniczne pociski Kindżał są lotniczą wersją pocisku balistycznego Iskander, zostały ujawnione przez samego Władymira Putina w marcu 2018 roku.

Telewizja dla przygniecionych

O tym jak Putin ukrywa swój majątek u kolegów, o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, o powrocie do węgla, o tym jak największe fundusze inwestycyjne przejmują kontrolę nad żywnością.

Jerzy Targalski, Skretynienie

Obraz przyszłego społeczeństwa w filmie „Idiokracja” potwierdzają badania norweskie i angielskie pokazujące, że od lat 70. XX wieku iloraz inteligencji spada obecnie w tempie 7 punktów na każde pokolenie, czyli co 30 lat.

Rosja podchodzą pod Lisiczańsk

PODSUMOWANIE 118. dnia wojny + MAPY

Siły Zbrojne Republiki Słowacji

W dzisiejszym odcinku Armii Świata przyjrzymy się siłom zbrojnym jednego z dwóch południowych sąsiadów Polski, czyli Słowacji.

Popularne w tym dziale