More

  Pierwszy cud Donalda Tuska, a może drugi?

  Strona głównaPolitykaPierwszy cud Donalda Tuska, a może drugi?

  Polecamy w dziale

  Kiedy upadnie Koalicja 13 Grudnia?

  Płk Sienkiewicz nie został odwołany. Była za nim cała Koalicja 241:194. Gdy za 3-mce wszystkie stanowiska po PiS zostaną podzielone, dojdzie do sporów o wysokość łupów... i program. Zatem przypomnijmy: zima wasza - wiosna nasza! :)

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków: LIVE

  Zwiększmy pomoc dla Ukrainy!

  Wojskowy obiekt nad PL przypomniał nam, że wojna jest blisko. Zatem powinniśmy zwiększyć pomoc dla UA. Propaganda (pro)RUS wylicza, że daliśmy za dużo. Fakty są inne. USA dały 44 mld, GER - 17 i GB - 7, a PL - 3. Sprzęt - to samo!

  Dwa pracowite tygodnie rządu Mateusza Morawieckiego

  Zanim upadł w Sejmie rząd Morawieckiego zdążył podjąć parę decyzji. Najbardziej dziwną w ostatniej chwili - zgodę na budowę małych reaktorów jądrowych przez OSGE, spółkę Orlenu i Synthosu, wbrew opinii ABW o narażeniu SP na straty
  Okazuje się, że Donald Tusk sprawił cud - ponownie zjednoczył PiS. To nie pierwszy cud Tuska i jego zaplecza. Pierwszym było wyeliminowanie w wyborach prez. 2005 W. Cimoszewicza i zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego. Jak będzie teraz?

  Nie, nie chodzi o 5 mld euro z KPO jakie nasz premier przywiózł z Brukseli, bo to jest trochę cud niemiecki. Pomoże sprzedać ich wiatraki, z niewielką prowizją dla polskich pośredników. My będziemy musieli tylko tę pożyczkę/lub dotację spłacić z procentem. 

  Prawdziwy cud Donalda Tuska, ogłoszony wczoraj uroczyście na samej Interii, to zjednoczenie rozbitego PiS. Donald Tusk swoim działaniem pn. siła znaczy prawo zjednoczył skłóconych polityków PiS. Nadał sens ich dalszej wspólnej pracy, a nawet położył fundament pod budowę ich nowego mitu – jedynych obrońców wolnego słowa, wolności i niepodległości.

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-donald-tusk-pomogl-zjednoczonej-prawicy-dokonal-cudu,nId,7244667

  Ponieważ cud został ogłoszony nie przez wyznawców Premiera, ale przez obóz przeciwny, należałoby go uznać jako obiektywnie niepodważalny. Czy jednak tak wytrawnemu graczowi politycznemu, jakim jest Tusk, mógł przydarzyć się cud niezamierzony?

  Cofnijmy się w latach. Do roku 2005. Miały wtedy miejsce podwójne wybory, parlamentarne i prezydenckie. Parlamentarne wygrał PiS z lekką przewagą nad PO. Miał lada moment nastąpić wspólny rząd PO-PiS(u). Nie nastąpił, jak się miało wkrótce okazać. Wybory prezydenckie wygrał Lech Kaczyński, chociaż sondaże wskazywały na zwycięstwo Donalda Tuska (wygrał I turę). 

  Jednak nie to nas interesuje w kontekście najnowszego cudu, przywracającego życie Prawu i Sprawiedliwości. Oprócz wyżej wymienionych był jeszcze trzeci poważny kandydat na prezydenta – Włodzimierz Cimoszewicz. Niektóre sondaże to jemu dawały zwycięstwo, a nie Donaldowi Tuskowi. I wtedy Cimoszewicz wycofał się w atmosferze skandalu.

  Trochę później okazało się, że skandal został przygotowany przez środowisko obecnego Ministra Kultury, a wtedy człowieka tajnych służb, pułkownika Bartłomieja Sienkiewicza (nie twierdzę, że brał w tym udział😉). Środowisko to oceniło, że Włodzimierz Cimoszewicz jest dużo groźniejszym przeciwnikiem dla Donalda Tuska niż Lech Kaczyński. Z dużą dozą zrozumienia została ta ocena przyjęta przez zaplecze Lecha Kaczyńskiego i jego brata. 

  A potem nastąpił ten pierwszy „cud” Donalda Tuska – Lech Kaczyński wygrał wybory … a potem podpisał traktat lizboński.

  Polityka nie znosi próżni. Macherzy od polityki też nie znoszą próżni i niepewności. Czasem coś idzie po ich myśli. Czasem zdarza się cud, wcale przez nich nieoczekiwany. Kim są ci macherzy od polityki? Po  amerykańsku to deep state. Po polsku nazwijmy ich wysokim państwem. Duży udział w nim mają oficerowie dawnych tajnych służb PRL, wzmocnieni przez zaciąg z roku 1989. Jednym z ludzi tego zaciągu jest Bartłomiej Sienkiewicz. 

  Polskie wysokie państwo (zapewne po konsultacjach w pewnej europejskiej stolicy) uznało, że nie będzie dla obecnego rządu lepszej opozycji, niż ta tworzona przez Prawo i Sprawiedliwość. Kanalizuje ona aktywność przeciwników rządu i zamyka możliwość nowego rozdania na scenie opozycyjnej. 

  A gdy przydarzy się kolejna wpadka, to najwyżej PiS znowu wygra. I w interesie pewnej stolicy zgodzi się na wszystko, jak zgadzał się przez ostatnie trzy lata rząd Mateusza Morawieckiego.

  Bartosz Jasiński

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/2cue

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja