Rosyjska wódka czy polska? – dziękuję, w Poście nie piję

Data

Polecamy

V Kolumna

Pośród Ukraińców przekraczających naszą granicę zapewne są również potencjalni przestępcy, co okaże się poniewczasie, ale profilaktyczne ich wyłowienie jest niemożliwe.

Refleksje na koniec roku

W dziejach Polski trudne czasy były właściwie zawsze, dlatego rok 2022 (podobnie jak 2020 i 2021) nie stanowi wyraźnego odstępstwa od normy. Nasi przodkowie w trudnych czasach jakoś sobie radzili, więc i my musimy sobie poradzić.

Dziady

Lewactwo porzuciło „klasę robotniczą”, która nie dorosła do szczytnych ideałów komunizmu i znalazło sobie inną, doświadczalną klasę „ciemiężonych” zboczeńców. Wzorem Hindusów okaleczających dzieci, też zaczęło od psychicznego okaleczania dzieci, wprowadzając im lekcje „seksu”.
Picie wódki odbiera trzeźwość myślenia i pisania. Niezależnie od kraju pochodzenia. Zareklamowana przez George Friedmana i portal braci Karnowskich polska wódka Monopolowa (zamiast rosyjskiej) jest wódką austriacką. Wytrzeźwijcie!

Kilka dni temu Stany Zjednoczone ogłosiły zakaz importu rosyjskiego gazu, ropy, węgla i wódki. O czym przypomniał w piątek w prawie zabawny sposób George Friedman, amerykański politolog i wizjoner geopolityczny. Znamy go ze współpracy z Jackiem Bartosiakiem i jego Strategy & Future. Napisał:

Stany Zjednoczone podjęły decyzję o zakazie importu rosyjskiej wódki. Osobiście uważam, że rosyjskiej wódce brakuje wigoru. Z kolei polska wódka generuje męskość. Polecam Monopolową.

https://wpolityce.pl/swiat/589539-zakaz-importu-rosyjskiej-wodki-friedman-poleca-polska

Rozumiem, że każdy tego typu tweet zachwyca Braci Karnowskich, ponieważ zdejmuje z  nich piętno Braci Kremlowskich (za wywiad z rosyjskim ambasadorem). Jednak w tym konkretnym przypadku, pomijając oczywistą niestosowność reklamy picia wódki w Poście (nawet polskiej), ośmieszył się nie tylko George Friedman, ale i portal wpolityce.pl. Dlaczego?

Po pierwsze, wódka Monopolowa nie jest polską wódką! Produkowana pod Wiedniem  jest własnością austriackiej firmy Altvater Gessler – J. A. Baczewski.

Po drugie, żadna wódka nie wzmacnia męskości, o czym Bracia Kre… Karnowscy powinni wiedzieć z doświadczenia.

A jeżeli nie, to niech sami sprawdzą. Po zakończeniu Postu😊

Po trzecie, jeżeli George Friedman tak samo jak na wódce, zna się na geopolityce, to dziękuję bardzo za jego proroctwa dotyczące Polski i świata.

Podziękować też należy jego polskiemu partnerowi, Jackowi Bartosiakowi, bo prawdopodobnie to on stoi za idiotycznym wpisem Friedmana i portalu wpolityce.pl

Jan A. Kowalski

PS. Sam (poza postem) piję z wódek tylko bimber i śliwowicę domowej roboty. A ile jest polskiej wódki w polskiej wódce napisze mój kolega, najlepszy w Polsce specjalista w branży, jeżeli da się namówić.

Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Ostatnie wpisy autora