Rosyjska wódka czy polska? – dziękuję, w Poście nie piję

Data

Polecamy

Grabienie grantów

Czy 2+2 to tyle samo, co 2×2, czyli 4? Matematyk odpowie twierdząco, humanista będzie zastanawiał się nad punktem widzenia problemu, prawnik zapyta: „a ile chcesz, żeby było”? Która odpowiedź jest dla nas najkorzystniejsza?

Wzrost o 700% – hiperinflacja regulacji prawnych

Przedsiębiorca lub obywatel, który chciałby na bieżąco śledzić wszystkie zmiany w prawie, w 2022 r. musiałby każdego dnia na samo czytanie aktów prawnych poświęcić 2 godziny i 10 minut (2 minuty na 1 s.) - jak żyć Panie Premierze?

Przykrywka?

Atak na św. Jana Pawła II wygląda zbyt absurdalnie, żeby uznać to za czystą głupotę. Ludzie chorzy z nienawiści są tu raczej narzędziem, niż rzeczywistymi sprawcami awantury.
Picie wódki odbiera trzeźwość myślenia i pisania. Niezależnie od kraju pochodzenia. Zareklamowana przez George Friedmana i portal braci Karnowskich polska wódka Monopolowa (zamiast rosyjskiej) jest wódką austriacką. Wytrzeźwijcie!

Kilka dni temu Stany Zjednoczone ogłosiły zakaz importu rosyjskiego gazu, ropy, węgla i wódki. O czym przypomniał w piątek w prawie zabawny sposób George Friedman, amerykański politolog i wizjoner geopolityczny. Znamy go ze współpracy z Jackiem Bartosiakiem i jego Strategy & Future. Napisał:

Stany Zjednoczone podjęły decyzję o zakazie importu rosyjskiej wódki. Osobiście uważam, że rosyjskiej wódce brakuje wigoru. Z kolei polska wódka generuje męskość. Polecam Monopolową.

https://wpolityce.pl/swiat/589539-zakaz-importu-rosyjskiej-wodki-friedman-poleca-polska

Rozumiem, że każdy tego typu tweet zachwyca Braci Karnowskich, ponieważ zdejmuje z  nich piętno Braci Kremlowskich (za wywiad z rosyjskim ambasadorem). Jednak w tym konkretnym przypadku, pomijając oczywistą niestosowność reklamy picia wódki w Poście (nawet polskiej), ośmieszył się nie tylko George Friedman, ale i portal wpolityce.pl. Dlaczego?

Po pierwsze, wódka Monopolowa nie jest polską wódką! Produkowana pod Wiedniem  jest własnością austriackiej firmy Altvater Gessler – J. A. Baczewski.

Po drugie, żadna wódka nie wzmacnia męskości, o czym Bracia Kre… Karnowscy powinni wiedzieć z doświadczenia.

A jeżeli nie, to niech sami sprawdzą. Po zakończeniu Postu😊

Po trzecie, jeżeli George Friedman tak samo jak na wódce, zna się na geopolityce, to dziękuję bardzo za jego proroctwa dotyczące Polski i świata.

Podziękować też należy jego polskiemu partnerowi, Jackowi Bartosiakowi, bo prawdopodobnie to on stoi za idiotycznym wpisem Friedmana i portalu wpolityce.pl

Jan A. Kowalski

PS. Sam (poza postem) piję z wódek tylko bimber i śliwowicę domowej roboty. A ile jest polskiej wódki w polskiej wódce napisze mój kolega, najlepszy w Polsce specjalista w branży, jeżeli da się namówić.

Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Ostatnie wpisy autora