More

  Shen Yun o odrodzeniu boskiej kultury Chin

  Strona głównaIdeeShen Yun o odrodzeniu boskiej kultury Chin

  Polecamy w dziale

  Refleksje na Boże Narodzenie

  Koniecznie karp, prezenty pod choinkę, jeszcze opłatek, odpalić kolędy i możemy świętować. Czym jest Boże Narodzenie dziś? Na naszych oczach upada cywilizacja zbudowana na nauce Chrystusa. Powrót do źródeł to jedyny nasz ratunek.

  Paweł Zastrzeżyński, Nim kur zapieje… (list otwarty do Prezydenta RP Andrzeja Dudy)

  PAD wbrew swoim zapowiedziom z kampanii wyborczej 2015, podpisał Ustawę o finansowaniu in vitro. Przeciwko było tylko 100 posłów PiS (194). Pozostali, jak MM byli za, lub wstrzymali się, jak JK. Dlaczego zostaliśmy oszukani? (red)

  Wszystkich Świętych Obcowanie

  1 listopada przypomina nam trzy prawdy. 1. Że święci nadal żyją, chociaż fizycznie nie ma ich już wśród nas. 2. Istnieje życie inne od tu i teraz. 3. A skoro tak, to istnieje dawca życia na tyle mocny, że pozwala umarłym żyć dalej.

  Chrońmy nasze dzieci w przedszkolu, w szkole … i w Macdonaldzie

  Demoralizacja narodu jest najprostszym i najtańszym sposobem na przejęcie jego państwa - zasobów materialnych i ludzkich. Sposobem na przekształcenie człowieka – dziecka bożego w niewolnika własnych żądz i światowych korporacji.
  Spektakl przeczy stwierdzeniu, że „zamordyzm w Chinach komunistycznych jest nieunikniony, ponieważ ma takie korzenie w chińskiej tradycji i kulturze”, bo Shen Yun pokazuje właśnie 5000 lat wspaniałej kultury wolności tego kraju.

  Pani Jadwiga Chmielowska, dziennikarka i działaczka społeczno-polityczna, była na widowni w Sali Koncertowej CKK Jordanki w Toruniu  21 stycznia na wieczornym przedstawieniu. Oglądała Shen Yun już po raz drugi.

  Głównym przesłaniem tego przedstawienia dla Niej było, że człowiek w swoim życiu na ziemi powinien kierować się miłością Bożą, powinien żyć w prawdzie i być uczciwym. Pani Chmielowska, która była także działaczką opozycji antykomunistycznej w latach 70. i 80., powiedziała, że ​​była wstrząśnięta, widząc tę poruszającą taneczną opowieść o mającej miejsce w komunistycznych Chinach przymusowej grabieży organów od więźniów jako formy prześladowań grup religijnych różnych wyznań i mniejszości narodowych. Zdaniem pani Chmielowskiej spektakl przeczy stwierdzeniu pewnego wybitnego polityka, że „zamordyzm w Chinach komunistycznych jest nieunikniony, ponieważ ma takie korzenie w chińskiej tradycji i kulturze”, bo Shen Yun pokazuje właśnie 5000 lat wspaniałej kultury wolności, podporządkowanej jedynie Stwórcy”. 

  „Bardzo ważne jest to, żeby pokazać normalnym ludziom, którzy przychodzą na te spektakle, że Chiny mają wielką historię, że to jest państwo z liczącą kilka tysięcy lat piękną tradycją, wspaniałą kulturą, splecioną z umiłowaniem Stwórcy i życia zgodnego z Jego przesłaniem. Uważam, że zespołowi się to bardzo dobrze udało” – dodała pani Chmielowska.

  Widziała ona Shen Yun dwa lata temu w Berlinie i bardzo ją ucieszyła wiadomość, że ten zespół artystyczny wystąpi w tym roku w Polsce. Ponieważ mieszka w innym mieście, w dniu przedstawienia wsiadła do pociągu wczesnym rankiem i po sześciu godzinach przybyła do Torunia. ”Warto było przyjechać” – podsumowała.

  Opublikowano w anglojęzycznej edycji The Epoch Times

  https://www.theepochtimes.com/province-marshal-impressed-by-shen-yuns-artistry-in-poland_4230341.html

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja