Shen Yun o odrodzeniu boskiej kultury Chin

Data

Polecamy

Siódmy ogląd mądrości według Stanisława ze Skarbimierza – od strony jej trojakiej podstawy

Przedstawia się przełożenie antyczno-chrześcijańskiej koncepcji mądrości na praktykę polityczną i na formację duchową, rozwijane przez Stanisława ze Skarbimierza – uczonego i królewskiego doradcę z przełomu XIV i XV w.

1922 – 2022. 100. rocznica objęcia części Górnego Śląska przez Rzeczpospolitą.

W roku 1922 zakończył się kilkuletni konflikt polsko-niemiecki o przynależność Górnego Śląska. 20 czerwca oddziały Wojska Polskiego dowodzone przez gen. Stanisława Szeptyckiego uroczyście wkroczyły do Katowic.

Polska przyszłość. Gmina i rodzina (2)

Od siły rodziny, jej trwałości i wielkości, zależy sukces Polski. Tylko rodzina, wzmacniana przez państwo, jest w stanie powstrzymać demograficzne załamanie naszego kraju. Dobrze wychowane młode pokolenie to nasz największy aktyw.
Spektakl przeczy stwierdzeniu, że „zamordyzm w Chinach komunistycznych jest nieunikniony, ponieważ ma takie korzenie w chińskiej tradycji i kulturze”, bo Shen Yun pokazuje właśnie 5000 lat wspaniałej kultury wolności tego kraju.

Pani Jadwiga Chmielowska, dziennikarka i działaczka społeczno-polityczna, była na widowni w Sali Koncertowej CKK Jordanki w Toruniu  21 stycznia na wieczornym przedstawieniu. Oglądała Shen Yun już po raz drugi.

Głównym przesłaniem tego przedstawienia dla Niej było, że człowiek w swoim życiu na ziemi powinien kierować się miłością Bożą, powinien żyć w prawdzie i być uczciwym. Pani Chmielowska, która była także działaczką opozycji antykomunistycznej w latach 70. i 80., powiedziała, że ​​była wstrząśnięta, widząc tę poruszającą taneczną opowieść o mającej miejsce w komunistycznych Chinach przymusowej grabieży organów od więźniów jako formy prześladowań grup religijnych różnych wyznań i mniejszości narodowych. Zdaniem pani Chmielowskiej spektakl przeczy stwierdzeniu pewnego wybitnego polityka, że „zamordyzm w Chinach komunistycznych jest nieunikniony, ponieważ ma takie korzenie w chińskiej tradycji i kulturze”, bo Shen Yun pokazuje właśnie 5000 lat wspaniałej kultury wolności, podporządkowanej jedynie Stwórcy”. 

„Bardzo ważne jest to, żeby pokazać normalnym ludziom, którzy przychodzą na te spektakle, że Chiny mają wielką historię, że to jest państwo z liczącą kilka tysięcy lat piękną tradycją, wspaniałą kulturą, splecioną z umiłowaniem Stwórcy i życia zgodnego z Jego przesłaniem. Uważam, że zespołowi się to bardzo dobrze udało” – dodała pani Chmielowska.

Widziała ona Shen Yun dwa lata temu w Berlinie i bardzo ją ucieszyła wiadomość, że ten zespół artystyczny wystąpi w tym roku w Polsce. Ponieważ mieszka w innym mieście, w dniu przedstawienia wsiadła do pociągu wczesnym rankiem i po sześciu godzinach przybyła do Torunia. ”Warto było przyjechać” – podsumowała.

Opublikowano w anglojęzycznej edycji The Epoch Times

https://www.theepochtimes.com/province-marshal-impressed-by-shen-yuns-artistry-in-poland_4230341.html

Ostatnie wpisy autora