Paweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

Data

Strona głównaPolitykaPaweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

Polecamy w dziale

Duże wzmocnienie Ukrainy i Polski – po szczycie NATO

Ukraina dostała w Wilnie tyle, ile mogła dostać bez wywoływania IIIWŚ. Najwięcej zyskała Polska, państwa bałtyckie i wschodniej Europy, stale zagrożone odbudową Imperium Rosyjskiego - gwarancję natychmiastowego użycia wojsk NATO.

400 000 migrantów rocznie z Azji i Afryki – Tusk do dymisji?!

Patriotyczny polski rząd jest niewinny. Winny jest Donald Tusk, który perfidnie i kłamliwie wykorzystuje ten niedoszły fakt do walki z naszym patriotycznym rządem. Proponuję go za to zdymisjonować kolejnym rządowym rozporządzeniem

Wpływy rosyjskie we Włoszech przed i po inwazji na Ukrainę (2)

Rosyjska inwazja na Ukrainę w roku 2022 oraz szerokie społeczne i instytucjonalne poparcie, które w jej następstwie uzyskała Ukraina, zmusiły większość włoskich partii do rewizji swojego wcześniejszego, prorosyjskiego stanowiska.
Paweł Kukiz został specjalnie wyciągnięty przez PiS przed wyborami. Ma pokazać, że wyborcy wolnościowi nie muszą głosować na Konfederację, skoro ich postulaty spełni PiS. A po wyborach? Zbigniew Ziobro, lider SP, się nie zgodzi :)

Od kilku dni Paweł Kukiz jest na ustach wszystkich. Już został ogłoszony zwycięzcą nadchodzących wyborów. Nie tylko dlatego, że został 1-ką z Opola na liście Prawa i Sprawiedliwości. Przy  obecnej ordynacji oznacza to pewne miejsce w przyszłym Sejmie. 

Kilka jego postulatów zostało wpisanych do obietnic wyborczych PiS. W tym najważniejsza – zmiana ordynacji na mieszaną. Połowa posłów ma być wybierana bezpośrednio przez obywateli w jednomandatowych okręgach.

https://wpolityce.pl/polityka/661870-postulaty-kukiza-wpisane-do-programu-pis

Obiecał to osobiście Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości, i Zjednoczonej Prawicy. I tu właśnie tkwi problem – Jarosław Kaczyński jest demokratą, a w skład Zjednoczonej Prawicy, poza PiS, wchodzi również Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Partia Republikańska Adama Bielana. I ani Zbigniew Ziobro, ani Adam Bielan, niczego Pawłowi Kukizowi nie obiecali. 

Wygląda na to, że Paweł Kukiz został specjalnie wyeksponowany przed wyborami. Ma pokazać zwolennikom demokracji obywatelskiej, że nie muszą głosować na nieprzewidywalną Konfederację, skoro ich postulaty spełni Prawo i Sprawiedliwość. Ten ruch może odebrać Konfederacji 2-3% poparcia. 

A po wyborach? No cóż, Zbigniew Ziobro się nie zgodzi. Jakby to było za mało, to Adam Bielan również. A Jarosław Kaczyński? A Jarosław Kaczyński będzie musiał się z tym pogodzić😊

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora