More

  Paweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

  Strona głównaPolitykaPaweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

  Polecamy w dziale

  Kiedy upadnie Koalicja 13 Grudnia?

  Płk Sienkiewicz nie został odwołany. Była za nim cała Koalicja 241:194. Gdy za 3-mce wszystkie stanowiska po PiS zostaną podzielone, dojdzie do sporów o wysokość łupów... i program. Zatem przypomnijmy: zima wasza - wiosna nasza! :)

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków: LIVE

  Pierwszy cud Donalda Tuska, a może drugi?

  Okazuje się, że Donald Tusk sprawił cud - ponownie zjednoczył PiS. To nie pierwszy cud Tuska i jego zaplecza. Pierwszym było wyeliminowanie w wyborach prez. 2005 W. Cimoszewicza i zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego. Jak będzie teraz?

  Zwiększmy pomoc dla Ukrainy!

  Wojskowy obiekt nad PL przypomniał nam, że wojna jest blisko. Zatem powinniśmy zwiększyć pomoc dla UA. Propaganda (pro)RUS wylicza, że daliśmy za dużo. Fakty są inne. USA dały 44 mld, GER - 17 i GB - 7, a PL - 3. Sprzęt - to samo!
  Paweł Kukiz został specjalnie wyciągnięty przez PiS przed wyborami. Ma pokazać, że wyborcy wolnościowi nie muszą głosować na Konfederację, skoro ich postulaty spełni PiS. A po wyborach? Zbigniew Ziobro, lider SP, się nie zgodzi :)

  Od kilku dni Paweł Kukiz jest na ustach wszystkich. Już został ogłoszony zwycięzcą nadchodzących wyborów. Nie tylko dlatego, że został 1-ką z Opola na liście Prawa i Sprawiedliwości. Przy  obecnej ordynacji oznacza to pewne miejsce w przyszłym Sejmie. 

  Kilka jego postulatów zostało wpisanych do obietnic wyborczych PiS. W tym najważniejsza – zmiana ordynacji na mieszaną. Połowa posłów ma być wybierana bezpośrednio przez obywateli w jednomandatowych okręgach.

  https://wpolityce.pl/polityka/661870-postulaty-kukiza-wpisane-do-programu-pis

  Obiecał to osobiście Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości, i Zjednoczonej Prawicy. I tu właśnie tkwi problem – Jarosław Kaczyński jest demokratą, a w skład Zjednoczonej Prawicy, poza PiS, wchodzi również Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Partia Republikańska Adama Bielana. I ani Zbigniew Ziobro, ani Adam Bielan, niczego Pawłowi Kukizowi nie obiecali. 

  Wygląda na to, że Paweł Kukiz został specjalnie wyeksponowany przed wyborami. Ma pokazać zwolennikom demokracji obywatelskiej, że nie muszą głosować na nieprzewidywalną Konfederację, skoro ich postulaty spełni Prawo i Sprawiedliwość. Ten ruch może odebrać Konfederacji 2-3% poparcia. 

  A po wyborach? No cóż, Zbigniew Ziobro się nie zgodzi. Jakby to było za mało, to Adam Bielan również. A Jarosław Kaczyński? A Jarosław Kaczyński będzie musiał się z tym pogodzić😊

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja