back to top
More

  Paweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

  Strona głównaPolitykaPaweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

  Polecamy w dziale

  Walczmy jak Donald Trump 

  Ameryka Donalda Trumpa, Ameryka wielka i silna wolnością swoich obywateli jest gwarantem naszej wolności i niepodległości. Jeżeli w Stanach ostatecznie zwyciężą globaliści, nasz los będzie marny.

  Wszyscy przeciwko Marine Le Pen

  Chociaż za zwycięzcę uznaje się skrajnie lewicowego Melenchona, to jego Francja Nieujarzmiona jedynie utrzymała stan posiadania, a on sam nie zostanie premierem. Zwycięzcą jest ... Emanuel Macron

  Zyski firm w 1 kwartale spadły o 40%

  Zyski firm zatrudniających od 50 osób spadły o 40% r/r w 1 kw. b.r. Wynika to nie tylko z rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (płace, energia), lecz też ze spadku przychodów.

  Keir Starmer – nowy premier Wielkiej Brytanii

  Wybory do Izby Gmin wygrała Partia Pracy (laburzyści), która zdobyła niemal 34% głosów i 412 mandatów (na 650). Do zwycięstwa poprowadził ją Keir Starmer, porównywany do Tony'ego Blaira "umiarkowany nudziarz".
  Paweł Kukiz został specjalnie wyciągnięty przez PiS przed wyborami. Ma pokazać, że wyborcy wolnościowi nie muszą głosować na Konfederację, skoro ich postulaty spełni PiS. A po wyborach? Zbigniew Ziobro, lider SP, się nie zgodzi :)

  Od kilku dni Paweł Kukiz jest na ustach wszystkich. Już został ogłoszony zwycięzcą nadchodzących wyborów. Nie tylko dlatego, że został 1-ką z Opola na liście Prawa i Sprawiedliwości. Przy  obecnej ordynacji oznacza to pewne miejsce w przyszłym Sejmie. 

  Kilka jego postulatów zostało wpisanych do obietnic wyborczych PiS. W tym najważniejsza – zmiana ordynacji na mieszaną. Połowa posłów ma być wybierana bezpośrednio przez obywateli w jednomandatowych okręgach.

  https://wpolityce.pl/polityka/661870-postulaty-kukiza-wpisane-do-programu-pis

  Obiecał to osobiście Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości, i Zjednoczonej Prawicy. I tu właśnie tkwi problem – Jarosław Kaczyński jest demokratą, a w skład Zjednoczonej Prawicy, poza PiS, wchodzi również Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Partia Republikańska Adama Bielana. I ani Zbigniew Ziobro, ani Adam Bielan, niczego Pawłowi Kukizowi nie obiecali. 

  Wygląda na to, że Paweł Kukiz został specjalnie wyeksponowany przed wyborami. Ma pokazać zwolennikom demokracji obywatelskiej, że nie muszą głosować na nieprzewidywalną Konfederację, skoro ich postulaty spełni Prawo i Sprawiedliwość. Ten ruch może odebrać Konfederacji 2-3% poparcia. 

  A po wyborach? No cóż, Zbigniew Ziobro się nie zgodzi. Jakby to było za mało, to Adam Bielan również. A Jarosław Kaczyński? A Jarosław Kaczyński będzie musiał się z tym pogodzić😊

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja