More

  Kiedy upadnie Koalicja 13 Grudnia?

  Strona głównaPolitykaKiedy upadnie Koalicja 13 Grudnia?

  Polecamy w dziale

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków: LIVE

  Pierwszy cud Donalda Tuska, a może drugi?

  Okazuje się, że Donald Tusk sprawił cud - ponownie zjednoczył PiS. To nie pierwszy cud Tuska i jego zaplecza. Pierwszym było wyeliminowanie w wyborach prez. 2005 W. Cimoszewicza i zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego. Jak będzie teraz?

  Zwiększmy pomoc dla Ukrainy!

  Wojskowy obiekt nad PL przypomniał nam, że wojna jest blisko. Zatem powinniśmy zwiększyć pomoc dla UA. Propaganda (pro)RUS wylicza, że daliśmy za dużo. Fakty są inne. USA dały 44 mld, GER - 17 i GB - 7, a PL - 3. Sprzęt - to samo!

  Dwa pracowite tygodnie rządu Mateusza Morawieckiego

  Zanim upadł w Sejmie rząd Morawieckiego zdążył podjąć parę decyzji. Najbardziej dziwną w ostatniej chwili - zgodę na budowę małych reaktorów jądrowych przez OSGE, spółkę Orlenu i Synthosu, wbrew opinii ABW o narażeniu SP na straty
  Płk Sienkiewicz nie został odwołany. Była za nim cała Koalicja 241:194. Gdy za 3-mce wszystkie stanowiska po PiS zostaną podzielone, dojdzie do sporów o wysokość łupów... i program. Zatem przypomnijmy: zima wasza - wiosna nasza! :)

  Jeszcze nie teraz. Płk Bartłomiej Sienkiewicz, obecnie w randze Ministra Kultury, nie został odwołany. Wniosek o wotum nieufności został odrzucony głosami całej Koalicji 241:194. Na razie jego pozycja i większości rządzącej wydaje się niezagrożona.

  Wnioskując jednak po całym szeregu sprzecznych komunikatów płynących z poszczególnych ministerstw, gdzie minister jest z innej partii niż jego zastępca, do rozpadu Koalicji musi dojść.

  Nastąpi to, gdy wszystkie stanowiska po PiS zostaną przejęte i podzielone pomiędzy koalicjantów. Dopiero wtedy, a zatem najwcześniej za 3 m-ce, dojdzie do sporów finansowych pomiędzy obdzielonymi. Tym samym, również do sporów programowych.

  A zatem, przypomnijmy stare dobre zawołanie z lat 80-tych: zima wasza – wiosna nasza!

  Byle do wiosny😊

  Bartosz Jasiński

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/le5u

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja