Javier Milei – nowa nadzieja dla Argentyny?

Data

Strona głównaPolitykaJavier Milei – nowa nadzieja dla Argentyny?

Polecamy w dziale

Dwutygodniowy, w 50% kobiecy, rząd premiera Mateusza Morawieckiego

W sumie nie ma czego komentować. Jednak natchniony przez prezydenta Argentyny, mówię: wypad! niepotrzebnym ministerstwom. Pozostają: ministerstwo wojny, spraw zagranicznych, wewnętrznych, skarbu, sprawiedliwości - sami mężczyźni :)

Była dyrektor SP w Gniazdowie na pewno obroni naszą niepodległość

Nic o nas bez nas! - zawołała Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując wczorajszą decyzję PE. Tymczasem przez długie 8 lat rząd PiS głosował za wspólnymi: podatkami, wspólnym długiem - za jednym państwem. Czy to schizofrenia?

Widziane na Ukrainie. Piotr, lat 48, doktor habilitowany (9)

Zajęli bośniacką wieś. Młode kobiety i nastolatki ustawili po jednej stronie. Resztę zagonili do stodoły. Podszedł do niego dowódca, Sergiej. - Dobrze się spisałeś, młody. Wybieraj. Rano oddasz. Miała na imię Bianka. Była piękna.

ALARM dla miasta Warszawy – wybory i referendum 2023

Warto przypomnieć, że brak zaufania do Komisarzy Wyborczych, w dużej mierze wyłanianych ze skompromitowanej „kasty” sędziowskiej, był jedną z przyczyn reformy prawa wyborczego w 2018 roku.
Przed II WŚ Argentyna należała do najbogatszych państw. Populistyczne pomysły gen. prezydenta Perona, doprowadziły do jej upadku. Teraz, przy 150% inflacji prezydentem zostaje Javier Milei, zwolennik wolnego rynku w wersji hard :)

Przed II Wojną Światową Argentyna należała do najbogatszych państw świata. Zajmowała 8.pozycję w rankingu najbardziej rozwiniętych gospodarek. Późniejsze socjalistyczne, populistyczne pomysły, zapoczątkowane przez generała prezydenta Perona, doprowadziły do upadku gospodarczego Argentyny. 

Kryzys finansowy i gospodarczy 1999/2000 spowodował bankructwo państwa i wpędził w ubóstwo prawie połowę ludności tego 45-milionowego państwa. 

Coś jednak musi być nie tak ze statystykami serwowanymi nam przez Bank Światowy, skoro mająca 150% inflację Argentyna i śmieciową walutę (1 peso = 350 USD), zajmuje w rankingu najbogatszych państw pozycję 21/25. (prawie taką jak Polska😊)

W kolejne pomysły socjalistów na pokonanie kryzysu nie uwierzyli sami Argentyńczycy i wybrali na swojego prezydenta ogromną przewagą głosów (55:45) zwolennika wolnego rynku i radykalnego cięcia rozbuchanego  państwa. 

Jak Javier Milei chce uzdrowić Argentynę? Sami zobaczcie😉

@h_boczek Javier Milei – nowo wybrany prezydent Argentyny 🇦🇷❤️‍🔥 #Milei #Argentyna #Prezydent #Libertarian #Ministerstwa ♬ dźwięk oryginalny – Hanna Boczek

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora