back to top
More

  Javier Milei – nowa nadzieja dla Argentyny?

  Strona głównaPolitykaJavier Milei – nowa nadzieja dla Argentyny?

  Polecamy w dziale

  Tarcza niemiecka, głupota naszych elit i propaganda

  Niemcy proponują Europie swoją tarczę ochronną. Proponują, bo przez kilkadziesiąt lat podbiły Europę swoją gospodarką. A teraz chcą to zaklajstrować politycznie i militarnie, co przestaje być śmieszne.

  Partie wygrywają – Polska przegrywa

  Po euforii z października 2023 i oczekiwaniu na czasy pizzy i coli lajt, a wróciły ubeckie zmory, nie pozostało nic. Tylko 51,5% głosowało. Gdy nastąpi spadek poniżej 50%, zawali się zły system zarządzania Polską.

  Zestrzelmy wreszcie jakąś rakietę!

  Kolejna rosyjska rakieta, która wleci na terytorium Polski, spadnie na mało zaludniony skrawek Polski. Dlatego, że nie zestrzeliliśmy tej. Rosjanie testują nasze tchórzostwo. Nie przestaną, jeżeli nie zrobimy im bum!

  Jarosław Kaczyński znowu miesza kolory

  Marsz PiS w dniu 18 maja ma być protestem przeciwko Zielonemu Ładowi i za embargiem. PiS chce przejąć elektorat niezadowolony z polityki obecnego i poprzedniego rządu(swojego!). Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe :)
  Przed II WŚ Argentyna należała do najbogatszych państw. Populistyczne pomysły gen. prezydenta Perona, doprowadziły do jej upadku. Teraz, przy 150% inflacji prezydentem zostaje Javier Milei, zwolennik wolnego rynku w wersji hard :)

  Przed II Wojną Światową Argentyna należała do najbogatszych państw świata. Zajmowała 8.pozycję w rankingu najbardziej rozwiniętych gospodarek. Późniejsze socjalistyczne, populistyczne pomysły, zapoczątkowane przez generała prezydenta Perona, doprowadziły do upadku gospodarczego Argentyny. 

  Kryzys finansowy i gospodarczy 1999/2000 spowodował bankructwo państwa i wpędził w ubóstwo prawie połowę ludności tego 45-milionowego państwa. 

  Coś jednak musi być nie tak ze statystykami serwowanymi nam przez Bank Światowy, skoro mająca 150% inflację Argentyna i śmieciową walutę (1 peso = 350 USD), zajmuje w rankingu najbogatszych państw pozycję 21/25. (prawie taką jak Polska😊)

  W kolejne pomysły socjalistów na pokonanie kryzysu nie uwierzyli sami Argentyńczycy i wybrali na swojego prezydenta ogromną przewagą głosów (55:45) zwolennika wolnego rynku i radykalnego cięcia rozbuchanego  państwa. 

  Jak Javier Milei chce uzdrowić Argentynę? Sami zobaczcie😉

  @h_boczek Javier Milei – nowo wybrany prezydent Argentyny 🇦🇷❤️‍🔥 #Milei #Argentyna #Prezydent #Libertarian #Ministerstwa ♬ dźwięk oryginalny – Hanna Boczek

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja