back to top
More

  Javier Milei – nowa nadzieja dla Argentyny?

  Strona głównaPolitykaJavier Milei – nowa nadzieja dla Argentyny?

  Polecamy w dziale

  Walczmy jak Donald Trump 

  Ameryka Donalda Trumpa, Ameryka wielka i silna wolnością swoich obywateli jest gwarantem naszej wolności i niepodległości. Jeżeli w Stanach ostatecznie zwyciężą globaliści, nasz los będzie marny.

  Wszyscy przeciwko Marine Le Pen

  Chociaż za zwycięzcę uznaje się skrajnie lewicowego Melenchona, to jego Francja Nieujarzmiona jedynie utrzymała stan posiadania, a on sam nie zostanie premierem. Zwycięzcą jest ... Emanuel Macron

  Zyski firm w 1 kwartale spadły o 40%

  Zyski firm zatrudniających od 50 osób spadły o 40% r/r w 1 kw. b.r. Wynika to nie tylko z rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (płace, energia), lecz też ze spadku przychodów.

  Keir Starmer – nowy premier Wielkiej Brytanii

  Wybory do Izby Gmin wygrała Partia Pracy (laburzyści), która zdobyła niemal 34% głosów i 412 mandatów (na 650). Do zwycięstwa poprowadził ją Keir Starmer, porównywany do Tony'ego Blaira "umiarkowany nudziarz".
  Przed II WŚ Argentyna należała do najbogatszych państw. Populistyczne pomysły gen. prezydenta Perona, doprowadziły do jej upadku. Teraz, przy 150% inflacji prezydentem zostaje Javier Milei, zwolennik wolnego rynku w wersji hard :)

  Przed II Wojną Światową Argentyna należała do najbogatszych państw świata. Zajmowała 8.pozycję w rankingu najbardziej rozwiniętych gospodarek. Późniejsze socjalistyczne, populistyczne pomysły, zapoczątkowane przez generała prezydenta Perona, doprowadziły do upadku gospodarczego Argentyny. 

  Kryzys finansowy i gospodarczy 1999/2000 spowodował bankructwo państwa i wpędził w ubóstwo prawie połowę ludności tego 45-milionowego państwa. 

  Coś jednak musi być nie tak ze statystykami serwowanymi nam przez Bank Światowy, skoro mająca 150% inflację Argentyna i śmieciową walutę (1 peso = 350 USD), zajmuje w rankingu najbogatszych państw pozycję 21/25. (prawie taką jak Polska😊)

  W kolejne pomysły socjalistów na pokonanie kryzysu nie uwierzyli sami Argentyńczycy i wybrali na swojego prezydenta ogromną przewagą głosów (55:45) zwolennika wolnego rynku i radykalnego cięcia rozbuchanego  państwa. 

  Jak Javier Milei chce uzdrowić Argentynę? Sami zobaczcie😉

  @h_boczek Javier Milei – nowo wybrany prezydent Argentyny 🇦🇷❤️‍🔥 #Milei #Argentyna #Prezydent #Libertarian #Ministerstwa ♬ dźwięk oryginalny – Hanna Boczek

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja