More

  Pora na komisję szczepionkową?

  Strona głównaOpiniePora na komisję szczepionkową?

  Polecamy w dziale

  Czy rząd Donalda Tuska powoła Skansen Narodowy Polska jeszcze w tym roku?

  Po co poprzestawać na powoływaniu tylko PN Doliny Dolnej Odry? Dla zachowania w stanie naturalnym polskiego bagniska narodowego w dorzeczu Odry, Warty, Wisły, Narwi i Bugu, utwórzmy na terenie całego kraju Skansen Narodowy Polska.

  Donald Tusk nie potrzebuje mieć większego!

  Donald Tusk oznajmił, że nie ma kompleksów i nie potrzebuje większego! Tymczasem Port Lotniczy we Frankfurcie odprawił 900 000 ton, a prawie 700 000 ton Lipsk-Halle. Lotnisko Chopina obsłużyło tylko 111 000 ton i nie może więcej.

  Czy Ukraińcy mają wpisaną w gen narodowy nieufność do Polaków, a interesy Polski i Ukrainy są strategicznie sprzeczne? 

  Wszyscy nagle troszczą się o polskie interesy. Rzekomo to Ukraina, z którą mamy nadwyżkę 3,5 mld euro (2022), nam zagraża. Dlaczego nie Czechy? Nasz eksport do Czech to 32 mld zł, a import 62 mld - 2 x więcej! Blokujemy granicę? :)

  Widziane na Ukrainie. Przesłuchanie (11)

  Sierioża ma 45 lat. Od kilku tygodni siedzi w ukraińskim więzieniu. Przesłuchiwał, torturował i zabijał. Dlaczego zabijałeś? - pytam. Nie zabijałem, byłem mechanikiem. A twoje zdjęcia z bronią snajperską? Miałeś nóż. To dla szpanu
  Koalicja rządowa, która teraz na rympał odbija media, chce wyjaśniać dlaczego wydano 56 mln zł na wybory kopertowe. Słyszeliście, żeby chciała zbadać dlaczego Pfizer domaga się od Polski 5,6 mld zł - kwoty 100 razy większej? Nie?

  Od kilku dni pasjonujemy się bitwą o media publiczne w Polsce. Walka jest brutalna i żadne reguły prawne nie obowiązują. Cel jest jeden: uzyskać dostęp do umysłów Polaków. To Władza ma decydować o czym mamy myśleć i dyskutować, a jakie informacje mają się nie pojawiać. 

  Przykładem takiej manipulacji medialnej jest powoływanie sejmowych komisji śledczych. Jedną z nich jest komisja ds. wyborów kopertowych. Rządząca koalicja chce wyjaśnić dlaczego wydano 56 milionów złotych w związku z ich organizacją. Mimo, że kwota ta stanowi ułamek wydatków budżetowych, to politycy zamierzają urządzić nam spektakl. 

  Nie słyszałem tymczasem zapowiedzi polityków, że wyjaśnią, dlaczego koncern farmaceutyczny Pfizer domaga się od Polski 5 miliardów 644 milionów złotych za nieprzyjęcie w 2022 roku dostaw 60 milionów szczepionek. Jest to kwota sto razy większa od kosztów zorganizowania wyborów kopertowych!

  Proces Pfizer-Polska o 6 mld zł za szczepionki przeciw COVID. Kancelaria wyjaśnia (rynekzdrowia.pl)

  Nie wiemy jakie jest stanowisko nowego rządu w sprawie pozwu Pfizera.  Szczególnie opinię powinna przedstawić nowa Minister Zdrowia. Izabela Leszczyna jednak milczy.  Poprzednia Minister twierdziła, że sprawa jest trudna. Kto zdecydował, że Polska zobowiązała się do odebrania tych 60 milionów szczepionek, minister Niedzielski czy Ursula von der Leyen? 

  Sprawa zakupu szczepionek Pfizera zatacza coraz szersze kręgi nie tylko w państwach członkowskich, ale również w samej Komisji Europejskiej. Jej przewodnicząca Ursula Van der Leyen została oskarżona o nadużycie władzy i naruszenie traktatów z powodu podpisania skrajnie niekorzystnych umów z Pfizerem. Zarzuty dotyczyły również kontaktowania się z przedstawicielami koncernu za pomocą SMS-ów.  

  Wyciszanie sprawy „szczepionkowych sms-ów” von der Leyen. Czy szefowa KE uniknie kłopotów? – Wiadomości – polskieradio24.pl

  O wielkiej skali nadużyć związanych z zamawianiem i wykorzystywaniem szczepionek przeciw Covid-19 świadczy również fakt, że w Unii Europejskiej zostało zniszczonych 200 milionów ich dawek o wartości 4 miliardów euro. Dziennikarze Politico oszacowali, że najwięcej szczepionek zostało zmarnowanych w Niemczech, Włoszech i Holandii. Cześć państw członkowskich nie zgodziło się jednak na ujawnienie danych dotyczących wykorzystania szczepionek. Zaliczamy do nich: Polskę, Francję, Czechy, Węgry, Grecję oraz Łotwę. 

  Dlaczego polskie Ministerstwo Zdrowia ukrywa te dane skoro pieniądze na zakup szczepionek pochodziły ze środków publicznych?

  EU countries destroy €4B worth of COVID vaccines – POLITICO

  W sprawie zakupu i marnowania szczepionek Pfizera panuje cisza. Politycy europejscy i polscy nie są zainteresowani wyjaśnieniem tej sprawy. Zmowa milczenia nie oznacza jednak, że my jako społeczeństwo nie zapłacimy za ich decyzje. 

  MTC

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja