back to top
More

  Pora na komisję szczepionkową?

  Strona głównaOpiniePora na komisję szczepionkową?

  Polecamy w dziale

  Odpowiedni kandydat do Panteonu Niezłomnych Polaków

  Wychowywanie „naszych” profesorów zapowiadał na I Zjeździe PPR Władysław Gomułka i proces ten zakończył się w niemałym stopniu sukcesem. Czy jednak dopiero współpraca z UB/SB ma być teraz przepustką do Panteonu Wielkich Polaków?

  Nasze drogie „darmowe” leki

  Rynek leków w Polsce wart jest ponad 50 mld zł. Z tego tylko część zapewniają polskie firmy, a i te sprowadzają surowce z zagranicy. Refundacja to wyprowadzanie publicznych pieniędzy z Polski.

  Oświadczenie w sprawie uwięzienia księdza Michała Olszewskiego

  Żadne okoliczności nie usprawiedliwiają stosowania wobec kogokolwiek fizycznych i psychicznych tortur. Z tego powodu żądamy imiennego wskazania inspiratorów i katów, i przykładnego ich ukarania.

  Widziane na Ukrainie. Amerykanin Billy (14)

  Siedział na lotnisku w Stambule i uśmiechał się dobrodusznie. Łysiejący mężczyzna w średnim wieku. Do mnie również. Czekał na samolot do Moskwy. Ja na samolot w przeciwnym kierunku. Był Amerykaninem.
  Koalicja rządowa, która teraz na rympał odbija media, chce wyjaśniać dlaczego wydano 56 mln zł na wybory kopertowe. Słyszeliście, żeby chciała zbadać dlaczego Pfizer domaga się od Polski 5,6 mld zł - kwoty 100 razy większej? Nie?

  Od kilku dni pasjonujemy się bitwą o media publiczne w Polsce. Walka jest brutalna i żadne reguły prawne nie obowiązują. Cel jest jeden: uzyskać dostęp do umysłów Polaków. To Władza ma decydować o czym mamy myśleć i dyskutować, a jakie informacje mają się nie pojawiać. 

  Przykładem takiej manipulacji medialnej jest powoływanie sejmowych komisji śledczych. Jedną z nich jest komisja ds. wyborów kopertowych. Rządząca koalicja chce wyjaśnić dlaczego wydano 56 milionów złotych w związku z ich organizacją. Mimo, że kwota ta stanowi ułamek wydatków budżetowych, to politycy zamierzają urządzić nam spektakl. 

  Nie słyszałem tymczasem zapowiedzi polityków, że wyjaśnią, dlaczego koncern farmaceutyczny Pfizer domaga się od Polski 5 miliardów 644 milionów złotych za nieprzyjęcie w 2022 roku dostaw 60 milionów szczepionek. Jest to kwota sto razy większa od kosztów zorganizowania wyborów kopertowych!

  Proces Pfizer-Polska o 6 mld zł za szczepionki przeciw COVID. Kancelaria wyjaśnia (rynekzdrowia.pl)

  Nie wiemy jakie jest stanowisko nowego rządu w sprawie pozwu Pfizera.  Szczególnie opinię powinna przedstawić nowa Minister Zdrowia. Izabela Leszczyna jednak milczy.  Poprzednia Minister twierdziła, że sprawa jest trudna. Kto zdecydował, że Polska zobowiązała się do odebrania tych 60 milionów szczepionek, minister Niedzielski czy Ursula von der Leyen? 

  Sprawa zakupu szczepionek Pfizera zatacza coraz szersze kręgi nie tylko w państwach członkowskich, ale również w samej Komisji Europejskiej. Jej przewodnicząca Ursula Van der Leyen została oskarżona o nadużycie władzy i naruszenie traktatów z powodu podpisania skrajnie niekorzystnych umów z Pfizerem. Zarzuty dotyczyły również kontaktowania się z przedstawicielami koncernu za pomocą SMS-ów.  

  Wyciszanie sprawy „szczepionkowych sms-ów” von der Leyen. Czy szefowa KE uniknie kłopotów? – Wiadomości – polskieradio24.pl

  O wielkiej skali nadużyć związanych z zamawianiem i wykorzystywaniem szczepionek przeciw Covid-19 świadczy również fakt, że w Unii Europejskiej zostało zniszczonych 200 milionów ich dawek o wartości 4 miliardów euro. Dziennikarze Politico oszacowali, że najwięcej szczepionek zostało zmarnowanych w Niemczech, Włoszech i Holandii. Cześć państw członkowskich nie zgodziło się jednak na ujawnienie danych dotyczących wykorzystania szczepionek. Zaliczamy do nich: Polskę, Francję, Czechy, Węgry, Grecję oraz Łotwę. 

  Dlaczego polskie Ministerstwo Zdrowia ukrywa te dane skoro pieniądze na zakup szczepionek pochodziły ze środków publicznych?

  EU countries destroy €4B worth of COVID vaccines – POLITICO

  W sprawie zakupu i marnowania szczepionek Pfizera panuje cisza. Politycy europejscy i polscy nie są zainteresowani wyjaśnieniem tej sprawy. Zmowa milczenia nie oznacza jednak, że my jako społeczeństwo nie zapłacimy za ich decyzje. 

  MTC

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja