back to top
More

  Prawo narodów do samostanowienia energetycznego

  Strona głównaGospodarkaPrawo narodów do samostanowienia energetycznego

  Polecamy w dziale

  Ponadpartyjny front wzrostu cen mieszkań

  Ponad 20% posłów jest osobiście zainteresowanych wzrostem cen mieszkań. To tłumaczy ponadpartyjną koalicję dla kolejnych programów deweloper+, które nakręcają popyt, a nie zajmują się wzrostem podaży.

  Dlaczego „Tak dla Rozwoju” jest gorsze od „Mieszkania na Start”

  Mówimy Tak dla CPK i Tak dla Rozwoju wraz z posłem PiS Marcinem Horałą i posłanką Razem Pauliną Matysiak. My, obywatele, którzy tu, w Polsce, chcemy pracować, kupić mieszkanie, założyć rodzinę.

  Polskie finanse publiczne: bal na Titanicu

  Deficyt finansów publicznych wyniósł 174 mld zł w 2023. W przyszłym osiągnie 250 mld, czyli poziom 60% w stosunku do PKB. Wtedy rząd musi przedstawić budżet bez deficytu ... albo złamać Konstytucję.

  Wywiad z prof. Grażyną Ancyparowicz, członkiem Rady Polityki Pieniężnej 2016–2022. 

  Przyjęcie euro, bez przygotowania fundamentów gospodarki, zahamuje inwestycje rozwojowe, a tym samym utrudni nam doganianie zamożnych państw europejskich. Łatwo to sprawdzić sięgając do statystyk.
  Jednym ze sposobów minimalizacji wpływu człowieka na globalne ocieplenie jest fiskalizm, lecz nie ten skompromitowany, oparty o spekulację świadectwami emisyjnymi CO2.

  Na obecnym etapie rozwoju cywilizacji podstawowymi kryteriami wyboru sposobu pozyskiwania energii powinny być warunki naturalne i społeczno-ekonomiczne.

  W szeregu artykułów udało się wykazać, jakie są faktyczne przyczyny globalnego ocieplenia. Nie ma tam miejsca dla dwutlenku węgla. Bez wyjątku, każde przetwarzanie energii wnosi swój wkład w globalne ocieplenie. Pomimo agresywnej propagandy lobbystów, każdy rodzaj energetyki wiąże się ze szkodami środowiskowymi, w tym – emisjami zanieczyszczeń, a państwa powinny dążyć do ich minimalizacji.

  UTRZYMANIE INSTYTUCJI PONADNARODOWYCH

  Jednym ze sposobów minimalizacji wpływu człowieka na globalne ocieplenie jest fiskalizm, lecz nie ten skompromitowany, oparty o spekulację świadectwami emisyjnymi CO2.

  Podatek od energii powinien być ponoszony wprost proporcjonalnie do przetworzonej energii (tzn. tej  użytecznej i tej bezpośrednio rozproszonej) przez każdego obywatela i przez każde państwo bez wyjątku. W ten sposób najmniej rozwinięte państwa – zużywające najmniej energii byłyby najmniej obciążone, najbardziej rozwinięte – najwięksi konsumenci energii -płaciliby najwięcej. Dane statystyczne dotyczące poszczególnych państw są w pełni dostępne. Mniejsza część podatku, w wartości kwotowej, np. 0,02 US$ za kWh trafiłaby na utrzymanie ONZ (lub innej organizacji ponadnarodowej za wyjątkiem celów militarnych). Większa część podatku, z sugerowanym (lecz nie-krytycznym) narzutem np. 80% całkowitych kosztów wytworzenia energii, pozostałaby dochodem rządów. Wymienione wartości są tylko wstępną, prostą propozycją do modyfikacji i oby jak najmniej skomplikowanej, gdyż to znów mogłoby prowadzić do nadużyć.

  KŁAMSTWO JEST JAK ALKOHOL 

  Jeden z prominentnych polityków europejskich, Frans Timmermanns, posługując się retoryką rosyjską, wyraził swoją pogardę wobec Polski oszczerczą sugestią: „nacjonalizm jest jak alkoholizm – dwie godziny uciechy, a potem ból głowy i kac”. Od razu widać, ze podczas kilkuletniego pobytu w Rosji nasiąkał rosyjską propagandą i antypolskością, a i przychylnością do rosyjskiego gazu rzekomo mającego mniejszy wpływ na globalne ocieplenie (odsyłam do artykułu „Hipoteza Wrocław”, który wykazał, że jest wręcz odwrotnie. Czy nie dziwne, że Frans Timmermans, człowiek nie mający technicznego wyksztalcenia został wypromowany w 2019 r. (przez kogo?) na prominentne stanowisko we władzach Unii najbardziej odpowiedzialne za energetyką i ustawiał ją zgodnie z ideologią kłamstwa ekologicznego autorstwa rosyjskiego (dokładniejszą historię można odnaleźć we wcześniejszych artykułach). Czy nie powinno się temu politykowi zadać pytania : „Czy kłamstwo nie jest przypadkiem jak alkoholizm…”?

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja