Ordo Iuris czy non ordo iuris – oto jest pytanie?

Cała Polska dzięki Onetowi, Interii i Pudelkowi zna nie tylko nazwę Ordo Iuris - jaką postępowe matki straszą swoje pociechy - ale też nazwiska Karoliny Pawłowskiej i Tymoteusza Zycha - Logosu walczącego z chrześcijańskim smokiem
Podziel się tym artykułem:

Oczywiście winny wszystkiemu jest mecenas Jerzy Kwaśniewski, bo zadał to pytanie swoim współpracownikom. Już byłym współpracownikom. A  może zapytał czy osoby osobiście nieuporządkowane mogą być ambasadorami porządku? Zresztą dla jego „ofiar” nie ma to większego znaczenia. Znaczenie ma rozgłos medialny. Inaczej przecież nie zaistnieją i nie zdobędą sponsorów. I wygląda na to, że koszty nie mają dla nich znaczenia.

Cała Polska (dzięki Onetowi, Interii i Pudelkowi) zna już nazwiska Karoliny Pawłowskiej i Tymoteusza Zycha, i nazwę ich nowego tworu pn. Logos. Zatem sukces. Pięć minut sławy zostało wykorzystane przez nich do maximum (łac., po polsku: maksimum)

To przecież nie mecenas Kwaśniewski podniósł wątek obyczajowy w mediach. Zrobili to sami zainteresowani, rzekomo w samoobronie.  Użyli starej i sprawdzonej taktyki obrony przez atak. A ponieważ w dzisiejszych mediach najlepiej sprzedaje się seks – zwłaszcza zakazany przez Dekalog w VI Przykazaniu: nie cudzołóż! – no to mamy używanie w libertyńskich mediach. A dla schizmatyków rozgłos i sławę … przez pięć minut.

Ale pięć minut szybko mija. To skończy się równie szybko.

Teraz policzmy pieniądze. Ja nie dam im ani grosza. Nie dlatego, żebym był święty. Nie jestem jedynie hipokrytą. Nie może o wartościach chrześcijańskich rozprawiać osoba, która je łamie.

Jestem co prawda od czterech lat wdowcem, ale wcześniej byłem przez 10 lat rozwodnikiem. Oczywiście nie z mojej winy (każdy rozwodnik jest nie z własnej winy). Jednak do głowy by mi nie przyszło pouczać kogokolwiek w kwestii małżeństwa. Jak rozwiązywać małżeńskie problemy. Jak ważna jest rodzina, zwłaszcza niczemu niewinne dzieci. Jak wielką wartością jest osobiste cierpienie i wyrzeczenie po to, żeby sprostać Bożym Przykazaniom. I ich wykładni, jaką nam pozostawił Jezus Chrystus w Ewangelii.

Kto zatem da pieniądze na nowy Instytut? Dadzą ci, którzy podskoczyli aż pod sufit po usłyszeniu tych wieści. Dla których Instytut Ordo Iuris od wielu lat jest solą w oku.

Ale czy na pewno dadzą pieniądze? Jeżeli nie podskoczyli za wysoko i nie stuknęli się w czaszkę, to nie dadzą. A jeżeli dadzą, to tylko tyle, by starczyło do pierwszego i za określoną usługę. Za atak na macierzystą jednostkę, na Ordo Iuris, oraz za atak na chrześcijańskie wartości. Za komuny nazywało się takich usłużnych, w dziele niszczenia, księżmi-patriotami albo postępowymi katolikami.

Ale pięć minut sławy trzeba czasem spłacać do końca życia. (zapiszcie w kajeciku😊)

Nie będę się pastwił nad byłymi członkami Ordo Iuris. Nie dlatego, że Karolina jest łał, a Tymoteusz ma piękną brodę i odczuwam z tego powodu zawiść. Jednak chociaż taktyka jaką przyjęli jest krótkowzroczna, to są przecież dziećmi tego samego Boga. Obdarzeni tak samo jak ja i Wy wolną wolą. Mogą się mylić, błądzić i podejmować bardzo złe decyzje. Organizacyjne, osobiste i każde.

Do końca swoich dni mają szansę daną każdemu z nas – mogą przeprosić Pana Boga za swoje grzechy, zamiast pie….ć piąte przez dziesiąte. Sam tak kiedyś zrobiłem, ale doznałem łaski nawrócenia. Bożej łaski nawrócenia. Dlatego nie osądzajcie ich hipokryci wszelkich chrześcijańskich wyznań! I nie przyłączajcie się do rechotu libertyńskich bolszewików, tylko dlatego, że jeszcze nikt Was nie przyłapał.  Raczej pomódlcie się za nich … i za siebie.

Jan Azja Kowalski

PS. Drodzy Karolino i Tymoteuszu, jednak nazwa LOGOS to spore nadużycie!  Może lepsza byłaby PULGATORIUM?

Podziel się tym artykułem:
Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Długi marsz w stronę V Rzeczypospolitej (12). Między komunizmem, socjalizmem i żerowiskiem

Bez najmniejszych wątpliwości wolę państwo socjalistyczne niż komunistyczne lub żerowisko. Niezależnie od tego, kto będzie na nim (na nas) żerował. I mam nadzieję, że z Wami jest tak samo. Na takim właśnie odcinku drogi...

Chaos w naszych chrześcijańskich głowach. Jedyny i prawdziwy Kościół Jezusa (9)

Zajmijmy się w tym tekście naszym, katolickim Kościołem. Kościołem przeżywającym najgłębszy od czasu renesansowej rozpusty kryzys. I wymieńmy główne przyczyny takiego stanu rzeczy. Co to takiego Kościół Jezusa? Nie jest...

Długi marsz w kierunku V Rzeczypospolitej (8). Kto z Was lubi swój Urząd Skarbowy?

Żeby nie było niejasności, od razu odpowiadam: ja lubię! Poważnie  I piszę to w pełni świadomie, zdrowy na ciele i umyśle, tuż po zakończeniu kolejnej kontroli mojej firmy. I chociaż początek felietonu może na to nie wskazywać, to w trakcie wszystko...

Ostatnie wpisy

Finlandia jest gotowa na wojnę z Rosją. A Polska?

Tak twierdzi wódz fińskiej armii, gen. Timo Kivinen. Znając historię wojny rosyjsko-fińskiej 1939/40, powinniśmy mu uwierzyć. Finowie dysponują 280 000 armią i posiadają 1,5 mln sztuk osobistej broni palnej. A czym my dysponujemy?

Status kandydata do UE dla Ukrainy i Mołdawii

Wyprawa prezydenta Rumunii do Kijowa, z Macronem i Scholzem, okazała się bardzo opłacalna. Przy okazji Ukrainy status kandydata do UE nadano też Mołdawii. To pierwszy krok do przyłączenia tej byłej sowieckiej republiki do Rumunii

Hipersoniczny kindżał Putina

Hipersoniczne pociski Kindżał są lotniczą wersją pocisku balistycznego Iskander, zostały ujawnione przez samego Władymira Putina w marcu 2018 roku.

Telewizja dla przygniecionych

O tym jak Putin ukrywa swój majątek u kolegów, o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, o powrocie do węgla, o tym jak największe fundusze inwestycyjne przejmują kontrolę nad żywnością.

Jerzy Targalski, Skretynienie

Obraz przyszłego społeczeństwa w filmie „Idiokracja” potwierdzają badania norweskie i angielskie pokazujące, że od lat 70. XX wieku iloraz inteligencji spada obecnie w tempie 7 punktów na każde pokolenie, czyli co 30 lat.

Rosja podchodzą pod Lisiczańsk

PODSUMOWANIE 118. dnia wojny + MAPY

Siły Zbrojne Republiki Słowacji

W dzisiejszym odcinku Armii Świata przyjrzymy się siłom zbrojnym jednego z dwóch południowych sąsiadów Polski, czyli Słowacji.

Popularne w tym dziale