back to top
More

  Unieważnianie dewizy „Bóg, Honor, Ojczyzna” w ramach realizacji oderwanego od wartości „XI przykazania” – „Nie bądź obojętny!”

  Strona głównaOpinieUnieważnianie dewizy "Bóg, Honor, Ojczyzna" w ramach realizacji oderwanego od wartości "XI...

  Polecamy w dziale

  Aresztować wszystkich! Natychmiast!

  Apeluję do Was, prokuratorze Bodnar, premierze Tusk i Ty, wielki Romanie, zamknijcie w areszcie wszystkich. Po dwóch latach przyznają się do spraw niecnych i pisowskich, do rzeczy strasznych.

  Kto ma bronić polskich księży?

  Wydarzenia ostatnich miesięcy, zapoczątkowane znaną wypowiedzią posła Sławomir Nitrasa, że „ katolików trzeba opiłować z pewnych przywilejów", stawiają polski rząd w światowej czołówce państw walczących z kościołem katolickim.

  Odpowiedni kandydat do Panteonu Niezłomnych Polaków

  Wychowywanie „naszych” profesorów zapowiadał na I Zjeździe PPR Władysław Gomułka i proces ten zakończył się w niemałym stopniu sukcesem. Czy jednak dopiero współpraca z UB/SB ma być teraz przepustką do Panteonu Wielkich Polaków?

  Nasze drogie „darmowe” leki

  Rynek leków w Polsce wart jest ponad 50 mld zł. Z tego tylko część zapewniają polskie firmy, a i te sprowadzają surowce z zagranicy. Refundacja to wyprowadzanie publicznych pieniędzy z Polski.
  Spopularyzowane przez Mariana Turskiego XI przykazanie wykorzystywane jest do unieważniania Dekalogu i promocji przesłania „nie bądź obojętny” wykorzystywanego do niszczenia świata wartości cywilizacji chrześcijańskiej.

  Tzw. XI przykazanie lansowane przez znanego lewicowego publicystę Mariana Turskiego, byłego więźnia KL Auschwitz, robi furorę w przestrzeni publicznej. Co prawda Turski nie dostał do tej pory Nagrody Nobla, choć były takie postulaty i listy poparcia na tej drodze, ale obdarzono go innymi nagrodami (m.in. Nagrodą Nieobojętności, Nagrodą im. ks. Stanisława Musiała), wydano książkę „XI Nie bądź obojętny”, a jego hasło „Nie bądź obojętny” jest skandowane i pisane na transparentach manifestacji lewicowych, tęczowych, a czasem i wolnościowych, choć używane nie zawsze z należytą wiedzą, co się za nim kryje.

  Ostatnio w Krakowie odbył się marsz klas mundurowych z Wawelu poprzez Rynek do Parku Jordana pod nazwą „Razem pilnujemy Polski”. Ta defilada, w której wzięło niemal 2000 uczniów z Małopolski, została zorganizowana przez Małopolskie Kuratorium Oświaty kierowane przez Barbarę Nowak.

  Nim się zaczęła, już była przedmiotem kpin i agresywnych wypowiedzi ze strony postępowych mediów (m.in. GieWu), które kontynuowano w czasie i po marszu. Nawoływano też do bojkotu marszu i zorganizowano KONTRMARSZ w ramach realizacji „XI przykazania” – „ Nie bądź obojętny” na to, co „wyprawia” Pani kurator, łącząca patriotyzm z cywilizacją chrześcijańską zgodnie z dewizą „Bóg Honor Ojczyzna”, wyrażającą konstytucyjny obowiązek wierności Ojczyźnie. Argumentowano, że „nie wolno nam – nauczycielom i nauczycielkom, rodzicom – biernie przyglądać się, jak Barbara Nowak z błogosławieństwem Przemysława Czarnka wyprowadza naszych uczniów i uczennice, nasze dzieci na ulicę, gdzie zamierza czynić z nich przedmiot ideologicznej ofensywy polityki partii rządzącej, formatowania w modelu katolickiego turbo patriotyzmu, wychowania w kulcie śmierci i mówienia o niej jako triumfie edukacji. Nie godzimy się też na wykluczające budowanie obrazu Polaka-katolika, wywołujące poczucie, że tylko katolik jest patriotą”, Nawoływano: „Nie dla indoktrynacji!”i „STOP klerykalizacji Polski”.

  Jak widać, spopularyzowane przez Mariana Turskiego XI przykazanie wykorzystywane jest do unieważniania Dekalogu i promocji przesłania „nie bądź obojętny”, oderwanego od świata wartości i niszczenia świata wartości cywilizacji chrześcijańskiej.

  Silne zaangażowanie przeciwników marszu ujawniło w gruncie rzeczy nie tylko ich nastawienie antychrześcijańskie, ale i proputinowskie w dobie agresji na Ukrainę. Krzycząc o potrzebie zapanowania pokoju poprzez usuwanie mundurów z przestrzeni publicznej (powszechna demilitaryzacja?), moralnie wspierano agresora, który wśród bezbronnych i pokojowo nastawionych nie napotkałby żadnego oporu.

  Przypominają się znane z komunistycznej przeszłości standardy walki o pokój, po której kamień na kamieniu by nie pozostał. Na tej drodze jest Putin i widać to po tym, co zostało z Mariupola. A walczący o pokój przeciwnicy marszu przestrzegali, że młodzi w mundurach mogą stresować licznych u nas uciekinierów z Ukrainy. Pouczali, że ”naszym obowiązkiem jest czuwać, aby marzenia dzieci z klas mundurowych o byciu policjantem, strażakiem albo żołnierzem pozostały marzeniami o świecie bezpiecznym, bez wojen…” Postulowali: „Uczcie dzieci o potędze pokoju a nie sile wojny! Za każdym mundurem ciągnie się sznur trupów. Mundury nie są dla dzieci, a każdy wojenny bohater to martwy bohater!”

  Widać, że prawdziwi postępowi patrioci są przeciwnikami wszelkich przygotowań młodzieży do powinności obronnych. Jako że wojna to trupy, więc trzeba lansować pokój poprzez demilitaryzację, co jakoś idzie w parze z apelami niemieckich elit domagających się zaprzestania militarnego wspierania Ukrainy, bo to może doprowadzić do eskalacji wojny.

  Gdyby Ukraińcy byli bezbronni i poddali się bez walki agresorowi, wtedy Moskale nie musieliby ich zabijać, aby zrealizować plan opanowania Ukrainy. Tym samym wielu by uchroniło życie i mogliby je kontynuować w stanie zniewolenia, bez honoru, no i ojczyzny. Taki model bardzo się chyba podoba postępowym, nastawionym pokojowo przeciwnikom szkolenia młodzieży do obrony Ojczyzny.

  Bojkot marszu się nie powiódł. Zamiast tysięcy uczestników KONTMARSZU było co najwyżej kilkudziesięciu, choć bardzo głośnych i agresywnych, wśród których wyróżniał się student UJ Franciszek Vetulani, znany z „bohaterskiego” opluwania pomników Żołnierzy Wyklętych w Parku Jordana (za co do tej pory nie został ukarany), no i wykazujący wybitne zdolności w wulgarnym odnoszeniu się do wszystkiego, co jest związane z religią. W przeddzień marszu ujawniono, że został za swoje ekscesy przed Kurią Krakowską uniewinniony, a koszty procesu poniesie skarb państwa, czyli podatnicy, także ci wyznający dewizę „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, który obok Kurator Oświaty Barbary Nowak brał udział w marszu zakończonym w patriotycznym Parku Jordana, wśród pomników Polaków XX wieku, nienawidzonych przez antypolaków.

  Z zapisem marszu można zapoznać się na kanale YouTube Józef Wieczorek TV pod adresem „Razem pilnujemy Polski”- Defilada klas mundurowych w Krakowie A. D. 2022 https://youtu.be/27LdbGe51Jg

   

  Józef Wieczorek
  Józef Wieczorek
  Były wykładowca UJ, wykluczony z systemu uczelnianego w PRL, obecnie publicysta, jako dysydent akademicki z szewską pasją działa na rzecz naprawy patologicznej domeny akademickiej.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja