Moi Drodzy, na nowy 2022 rok, wszystkiego!

Data

Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoMoi Drodzy, na nowy 2022 rok, wszystkiego!

Polecamy w dziale

Czas na Polskę Mentzena … i moją. 1,7 bln zł długu – kiedy zbankrutujemy lub oddamy się w niewolę? (9)

NBP podał, że zadłużenie zagraniczne Polski wynosi 370,964 mld euro! To 1,7 bln zł. W ciągu 8 lat PiS dług przyrósł o 400 mld zł. O ile jeszcze wzrośnie na wypłatę 13- i 14-tek, i żeby min. Błaszczak mógł obronić granicę na Bugu?

Czas na Polskę Mentzena … i moją. Logika wyborcza czyli gwałt na rozumie (8)

Takiego nagromadzenia fałszu, demagogii i bezczelnego kłamstwa w trakcie kampanii wyborczej jeszcze nie widziałem. Gwałtu na moim rozumie dokonują główni aktorzy sceny politycznej – Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość.

Czas na Polskę Mentzena … i moją. Odpowiadam na 4. pytanie i podaję receptę (7)

Odp. Nie, nie jestem za przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską, ale za dochodowym mechanizmem wizowym podejmowanym przez urzędników MSZ😊 Na poważnie, sami musimy decydować kogo chcemy za sąsiada
Upadku Wiary i obecny tryumf nowej bolszewii nie tłumaczmy upadkiem Wiary u innych. I że ludzie są głupi. To w nas ten upadek i głupota się dokonuje. Tylko nawracając siebie możemy uratować ten świat i naszą Ojczyznę.

Wybaczcie mi lekkie spóźnienie. Co bardziej zapobiegliwi autorzy zdążyli złożyć noworoczne życzenia swoim czytelnikom jeszcze w starym roku. Jednak moje życzenia, choć spóźnione, będą szczere😊

Zatem życzę Wam wszystkiego, co życie przyniesie. I żebyście to wszystko potrafili przeżyć z godnością i siłą dzieci bożych. Godnością i siłą daną przez Boga.

Nie żyjemy w Raju, tylko tu, na ziemi. Nie wiemy co nas spotka następnego dnia. O 12.00 dzisiaj będę brał udział w mszy świętej pogrzebowej. Wreszcie włożymy urnę z prochami śp. Bartka, syna Jadwigi Chmielowskiej do grobu. Zmarł trzy tygodnie temu w wieku 32 lat, zarażony wirusem Sars-Cov-2, nieleczony. Zmarł na serce. To od niego pośrednio się zaraziłem.

Duże pieniądze, administracyjne wytyczne, interes Big Pharmy, złamanie przez lekarzy przysięgi Hipokratesa – to go zabiło. W akcie zgonu odfajkowano … wiecie co. Będzie więcej pieniędzy dla lekarzy i szpitala. A przecież wszyscy – nie tylko lekarze – już od roku wiedzą, że wirus (i szczepionka) może powodować skrzepy krwi, dlatego zapobiegawczo powinni stosować środek na rozrzedzenie krwi. Chyba sentencja Hipokratesa nie brzmi: po pierwsze nie leczyć?

Dla samego zmarłego może to i lepiej. Odszedł w sile wieku, tylko rok wcześniej niż Chrystus. Módlmy się o to, żeby Pan Bóg przyjął go do swojego Królestwa. I pamiętajmy, to On decyduje. Zapomnijmy o swojej pysze i nie nakazujmy Panu Bogu kogo ma zbawić, a kogo potępić. Niezależnie od tego czy jest to nasz syn, matka lub żona.

Widoczny już gołym okiem upadek naszej cywilizacji – wynikający z upadku Wiary – właśnie w bezczelności i pysze człowieka ma swój konstytucyjny początek. Bezczelności i pysze, które wręcz wymuszają publiczne bluźnierstwa w stylu: odszedł do domu Pana. RIP. Skąd możesz znać, biedny grzeszniku, wyrok Bożego Sądu?!

Niech spoczywa w pokoju – to nasze życzenie, błaganie Pana Bogu, żeby tak się stało. Błaganie a nie rozkaz lub polecenie. Nie grzeszmy również myślą i mową, bo te grzechy ciążą na nas równie mocno jak te popełnione uczynkiem i zaniedbaniem.

Może nie jest to co piszę na topie. Może nie zrozumie tego młodzież. I dorośli do 70-tego roku życia. Mam to gdzieś. Jestem nawróconym wiele lat temu dzieckiem bożym. I mam się podobać bardziej Panu Bogu niż ludziom.

Do tego samego Was namawiam. Każdy dzień 2022 roku starajmy się przeżywać nie według widzenia „ludzkiego” (wymyślonego przez szatana dla zwodzenia człowieka), ale bożego. Świadomi, że nasza prawdziwa Ojczyzna nie jest z tego świata. A my mamy służyć jej, a nie temu światu. Przebywając chwilowo na tym świecie powinniśmy rozwijać siebie według perspektywy Bożej – objawionej nam w Dekalogu i Ewangelii – a nie tego, rzekomo zdroworozsądkowego świata.

Upadku Wiary i obecny tryumf nowej bolszewii nie tłumaczmy upadkiem Wiary u innych. I że ludzie są głupi. To w nas ten upadek i głupota się dokonuje. Tylko nawracając siebie możemy uratować ten świat i naszą Ojczyznę. A przede wszystkim siebie przed wiecznym potępieniem. Uporczywie dążąc do zbawienia swojej duszy, poprzez wypełnianie w codziennym życiu (obojętnie jak świeckim) Bożych Przykazań, pomagamy innym ludziom w stawaniu się lepszymi. Poprawiamy nasz doczesny, ziemski świat.

Również po to uruchomiliśmy nasz Portal. Chcemy Wam i sobie pomóc w tym prostym, ale najtrudniejszym dziele. Dziele bycia dzieckiem bożym w każdej sytuacji i każdego dnia.

Ocenianie i komentowanie zjawisk i wydarzeń politycznych, społecznych, gospodarczych lub kulturalnych, z „ludzkiego” punktu widzenia jest zwykłym zwodzeniem. Służy nie Panu Bogu i człowiekowi, ale największemu wrogowi człowieka i Pana Boga – szatanowi.

Jan Azja Kowalski

PS. Wieczne odpoczywanie racz zmarłemu dać Panie. Amen.

Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Ostatnie wpisy autora