Karabin dla każdego dorosłego Polaka … i Polki – natychmiast!

Data

Polecamy

Jak socjaliści odebrali nam państwo i dlaczego jest to niebezpieczne

Socjalistyczny potworek, który po upadku komuny zajął miejsce normalnego państwa, nie ma najmniejszych szans na rozwój, nawet na przetrwanie. Upadnie lub zostanie przejęty przez Europejską Republikę Niemiec. Niemcy zrobią porządek

Najsilniejsze państwo świata za pożyczone pieniądze – recepta Prawa i Sprawiedliwości

Najpierw rząd wyprowadził dług poza budżet, do funduszy celowych, będących poza kontrolą parlamentu i działaniem ustawy o nadmiernym zadłużaniu. Teraz PiS zmieni ustawę, bo ... wojna. Będziemy mieli silną armię i państwo na kredyt

800+, autostrady i leki – wszystko będzie za darmo

PMM ogłosił kolejny sukces - liczba pracujących w PL przekroczyła 17 mln! Po raz pierwszy w 1000-letniej historii, dodam. Za chwilę przegonimy Niemców. Nie podejrzewałem, że jest mi tak dobrze. Włączyłem Wiadomości. Potwierdzili:)
Prawo do posiadania broni wynika wprost z obowiązku obrony Ojczyzny. Prawa tego pozbawili nas zaborcy, po to żebyśmy nigdy nie mogli odzyskać niepodległości. Chyba czas to zrozumieć teraz, gdy Ukraińcy walczą o to, by ją utrzymać.

Korzystając z okazji napaści Rosji na Ukrainę, każdy chce ugrać coś swojego.

  1. Big Pharma i jej słudzy przekonują bez żadnej żenady, że  przeciwnicy jej absolutnej władzy  i agentura rosyjska to jedno i to samo.
  2. Redaktor Sakiewicz postanowił skorzystać z okazji i wykosić konkurencję czyli Braci Kremlowskich, primo voto Karnowskich.
  3. Australia przechodzi na system cyfrowy, przejmując kontrolę nad zasobami finansowymi i niezależnością swoich obywateli.
  4. Rząd polski  za chwilę wszystkim nam wmówi, że w sytuacji zagrożenia Ukrainy, nasze poglądy muszą być zgodne z porannym i wieczornym przekazem dnia TVP Info.

Nie będę zatem gorszy i też spróbuję coś ugrać, a co?😊

Zwłaszcza, że trafia mi się nie lada gratka – rzecznik rządu z samego rana w czwartek (03.03) oznajmił, że warto rozważyć ułatwienie w dostępie broni dla Polaków w ramach obrony cywilnej (pomysł Pawła Kukiza). Przywołał zarazem za przykład Ukrainę, która zdecydowała się rozdać broń byłym mundurowym. Po to, żeby pomogli w obronie własnej ojczyzny przed rosyjskim najeźdźcą.

Na początek zacytuję samego siebie sprzed czterech lat:

5) Prawo do posiadania broni. Prawo to wynika wprost z obowiązku obrony Ojczyzny przez wszystkich pełnoletnich, sprawnych fizycznie i psychicznie obywateli polskich, którzy są obowiązani przejść przeszkolenie wojskowe. Pomyślne ukończenie takiego przeszkolenia jest jednoznaczne z prawem do posiadania broni. za:

Nowa Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (V RP). Projekt obywatelski

Prawo do posiadania broni to jedno z sześciu obywatelskich praw kardynalnych w moim projekcie Konstytucji V Rzeczpospolitej. Konstytucji przywracającej Polakom rolę rzeczywistych obywateli własnego państwa. Stanu jaki obowiązywał w Polsce (I Rzeczpospolitej) zanim zaborcy zamienili nas w niewolników. To zaborcy pozbawili nas wcześniejszego władania własnym państwem – odpowiedzialnej wolności.

Zaborcy odebrali nam również broń, żebyśmy nie mogli już więcej wywoływać powstań. Po to, żebyśmy nie mogli swojego państwa odzyskać, ani go obronić.

Dlaczego po zaistnieniu II Rzeczpospolitej powszechny dostęp do broni nie został przywrócony? Bo bojownicy walk o niepodległość, po szczęśliwym i trochę przypadkowym odebraniu władzy z rąk zaborców, pomyśleli: no dobrze, ale dlaczego mamy się dzielić naszą władzą? A broń? – wystarczy, że my ją mamy.

To dlatego Powstańcy Warszawscy nie mieli czym walczyć!

Komuniści tym bardziej nie potrzebowali uzbrojonej ludności. Dlatego pozwolili na posiadanie broni tylko swoim towarzyszom.

Czy coś zmieniło się po słynnym 1989 roku i rzekomo odzyskanej wolności obywatelskiej i Ojczyźnie? Poza płaszczyzną patriotycznie-emocjonalną niewiele.

Dalej gnębi nas biurokracja, pozbawieni jesteśmy podstawowych wolności, jak choćby neminem captivabimus, i powszechnego dostępu do broni palnej.

Jak zatem widzicie, napaść Rosji na Ukrainę przyszła w samą porę, żeby zrozumieć naszą systemową bezbronność. Systemową bezbronność zafundowaną nam przez zaborców po to, by Polska już nigdy nie  zagroziła ich interesom w Europie, polegającym na podboju gospodarczym lub militarnym.

Posiłkując się aktualnym przypadkiem Ukrainy, spróbujmy wyciągnąć trafne wnioski.

Ukraina jest wielka. Powierzchniowo dwa razy większa niż Polska. I w roku 2014 doświadczyła na własnej skórze co znaczy być narodem rozbrojonym. Jej sąsiad, Rosja, zakwestionowała własność ponad 12% jej powierzchni. To tyle co 25% powierzchni Polski. A teraz, w roku 2022, postanowiła swoje wydumane prawo do tych ziem wyegzekwować.

Popatrzmy na mapę i przekrójmy Polskę na cztery części.

Co chcemy utracić?  Pomorze z Wielkopolską, Górny i Dolny Śląsk z południem Wielkopolski, Warmię i Mazury z Mazowszem, czy  całą Małopolskę ze Świętokrzyskim i Lubelskim?

Co pozwolimy sobie odebrać, żeby pójść po rozum do głowy i rozpocząć naprawę państwa, od prawa do posiadania broni zaczynając?

Bo chyba jest jasne, że bez skutecznej obrony naszej ojczyzny, nie będziemy mogli już jej naprawić. Staro-nowi zaborcy na pewno na to nie pozwolą.

Ukraińcy przez 8 lat stałej wojny w Donbasie nauczyli się walczyć i umierać za ojczyznę. Życzę im też, żeby odzyskali cały Donbas i Krym. Ale nawet jeżeli im się to nie uda i stracą te ziemie, to przecież pozostanie im państwo o powierzchni 520 000 km2. Nam zostałoby tylko 240 000 km kwadratowych.

To co, rozdajemy broń obywatelom, żebyśmy się mogli skutecznie obronić nie czekając na spóźnione i niepewne dostawy, gdy wróg najedzie nasze ziemie?

Jan Azja Kowalski

PS. Oczywiście, że opisałem już kiedyś, jak sobie to wyobrażam:

Szwajcaria do dziś jest zorganizowana na wzór I Rzeczpospolitej

Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Ostatnie wpisy autora