back to top
More

  Zianon Pazniak, O okupacji Białorusi

  Strona głównaPolitykaZianon Pazniak, O okupacji Białorusi

  Polecamy w dziale

  44% – wybory samorządowe są nieważne! :)

  44% w II turze to podważenie przez wyborców legalności systemu. Czas tę patologię odrzucić i zaproponować normalność – oddolny system zarządzania naszymi gminami i państwem - naszymi pieniędzmi.

  Tarcza niemiecka, głupota naszych elit i propaganda

  Niemcy proponują Europie swoją tarczę ochronną. Proponują, bo przez kilkadziesiąt lat podbiły Europę swoją gospodarką. A teraz chcą to zaklajstrować politycznie i militarnie, co przestaje być śmieszne.

  Partie wygrywają – Polska przegrywa

  Po euforii z października 2023 i oczekiwaniu na czasy pizzy i coli lajt, a wróciły ubeckie zmory, nie pozostało nic. Tylko 51,5% głosowało. Gdy nastąpi spadek poniżej 50%, zawali się zły system zarządzania Polską.

  Zestrzelmy wreszcie jakąś rakietę!

  Kolejna rosyjska rakieta, która wleci na terytorium Polski, spadnie na mało zaludniony skrawek Polski. Dlatego, że nie zestrzeliliśmy tej. Rosjanie testują nasze tchórzostwo. Nie przestaną, jeżeli nie zrobimy im bum!
  Okupacja Białorusi czyni jej tereny przyczółkiem dla wojsk agresorów putinowskich, z którego zamierzają uderzyć na inne kraje. Moskwa w swojej brudnej agresji zamierza ryzykować życiem narodu białoruskiego.

  Oświadczenie

  1.”Potężna” odpowiedź, jaką Putin obiecał Zachodowi, jeszcze nie została w pełni sformułowana, a już staje się rzeczywistością. Wojska rosyjskie wkroczyły do Białorusi. Proces jej okupacji trwa. Moskwa ściąga wojsko z całej Rosji. 200 pociągów wojskowych (każdy ma 50 wagonów, co stanowi razem 10 tysięcy wagonów) jest w drodze. Te pociągi oprócz sprzętu wojskowego przewożą 80-100 tysięcy żołnierzy, czyli więcej niż ma cała armia białoruska.

  2. Wojska rosyjskie za zgodą nielegalnego samozwańca Aleksandra Łukaszenki pod pozorem wspólnych z białoruskimi żołnierzami ćwiczeń wojskowych na terenie Białorusi mają zademonstrować Zachodowi siłę i plan konfrontacji z Ukrainą.

  3. Okupacja (która poważnie gwałci Konstytucję, prawa Białorusi, jak również zasady prawa międzynarodowego) jest efektem agresywnej polityki Putina i przestępczych wobec Białorusi działań samozwańca Łukaszenki. Okupacji sprzyjają także ekonomiczne sankcje Zachodu przeciwko Białorusi, inspirowane przez Moskwę i retorykę prorosyjskiej grupy opozycyjnej reprezentowanej przez tandem P. Łatuszko – S. Cichanouska.

  4. Okupacja Białorusi bardzo przyspieszyła, ale społeczność międzynarodowa nie reaguje. Rosja wykorzystuje okazję, że uwaga świata jest skupiona na zmanipulowanych informacjach o zagrożeniu Ukrainy przez rosyjską inwazję. Moskwa tymczasem niezauważalnie (o czym donoszą media) zamierza przejąć na Białorusi kontrolę nad jej urzędami państwowymi, zakładami pracy i obiektami strategicznymi.

  5. W sensie strategicznym opanowanie białoruskiego „balkonu terytorialnego” oznacza uderzenie w NATO i całą politykę Unii Europejskiej ze wszystkimi tego konsekwencjami geopolitycznymi.

  To pierwszy skutek agresji rosyjskiej i krótkowzrocznej polityki Zachodu wobec Białorusi.

  6. Dla Białorusi okupacja rosyjska może oznaczać klęskę państwa. Klęskę, która dzieje się na naszych oczach. Żeby jej zapobiec, ma jedyną drogę – walkę przeciwko okupantom. Trzeba odtworzyć podziemie i Białoruską Wyzwoleńczą Armię (BWA). Niewiele pozostało czasu na przygotowanie się do walki partyzanckiej.

  7. Okupacja Białorusi czyni jej tereny przyczółkiem dla wojsk agresorów putinowskich, z którego zamierzają uderzyć na inne kraje. Uderzenia odwetowe będą przeprowadzane na białoruskiej ziemi, w białoruskich domach i kosztem Białorusinów. Moskwa w swojej brudnej agresji zamierza ryzykować życiem narodu białoruskiego.

  Białorusini pamiętajmy!

  Podczas okupacji i brudnej obcej wojny, którą Rosjanie zamierzają rozpocząć z naszego okupowanego przez nich kraju, nie będą już miały znaczenia żadne ludzkie i polityczne podziały. Największym dla nas zagrożeniem jest zdrada i putinowski wróg. Bomby nie będą wybierać, na jaką głowę spaść. Wobec zagrożenia dla istnienia narodu musimy zjednoczyć się w walce przeciwko putinowskiej Rosji i okupantom rosyjskim.

  Stajemy razem do obrony Ojczyzny!

  Okupanci, precz z Białorusi!

  Niech żyje wolna Białoruś!

  23 styczeń 2022 r.

  Zianon Pazniak  (ur. 1944) jest przewodniczącym Białoruskiego Frontu Narodowego (BFN) i Konserwatywno-Chrześciańskiej Partii – BFN. W latach 1988-91 pod jego przewodnictwem naród białoruski osiągnął niepodległości Białorusi. W latach 1990-95 był liderem opozycji demokratycznej w Radzie Najwyższej (parlamencie) Białorusi. Od 1996 r. jest na emigracji w Stanach Zjednoczonych i Polsce, gdzie kontynuuje działalność polityczną.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja