back to top
More

  Zianon Pazniak, O okupacji Białorusi

  Strona głównaPolitykaZianon Pazniak, O okupacji Białorusi

  Polecamy w dziale

  Walczmy jak Donald Trump 

  Ameryka Donalda Trumpa, Ameryka wielka i silna wolnością swoich obywateli jest gwarantem naszej wolności i niepodległości. Jeżeli w Stanach ostatecznie zwyciężą globaliści, nasz los będzie marny.

  Wszyscy przeciwko Marine Le Pen

  Chociaż za zwycięzcę uznaje się skrajnie lewicowego Melenchona, to jego Francja Nieujarzmiona jedynie utrzymała stan posiadania, a on sam nie zostanie premierem. Zwycięzcą jest ... Emanuel Macron

  Zyski firm w 1 kwartale spadły o 40%

  Zyski firm zatrudniających od 50 osób spadły o 40% r/r w 1 kw. b.r. Wynika to nie tylko z rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (płace, energia), lecz też ze spadku przychodów.

  Keir Starmer – nowy premier Wielkiej Brytanii

  Wybory do Izby Gmin wygrała Partia Pracy (laburzyści), która zdobyła niemal 34% głosów i 412 mandatów (na 650). Do zwycięstwa poprowadził ją Keir Starmer, porównywany do Tony'ego Blaira "umiarkowany nudziarz".
  Okupacja Białorusi czyni jej tereny przyczółkiem dla wojsk agresorów putinowskich, z którego zamierzają uderzyć na inne kraje. Moskwa w swojej brudnej agresji zamierza ryzykować życiem narodu białoruskiego.

  Oświadczenie

  1.”Potężna” odpowiedź, jaką Putin obiecał Zachodowi, jeszcze nie została w pełni sformułowana, a już staje się rzeczywistością. Wojska rosyjskie wkroczyły do Białorusi. Proces jej okupacji trwa. Moskwa ściąga wojsko z całej Rosji. 200 pociągów wojskowych (każdy ma 50 wagonów, co stanowi razem 10 tysięcy wagonów) jest w drodze. Te pociągi oprócz sprzętu wojskowego przewożą 80-100 tysięcy żołnierzy, czyli więcej niż ma cała armia białoruska.

  2. Wojska rosyjskie za zgodą nielegalnego samozwańca Aleksandra Łukaszenki pod pozorem wspólnych z białoruskimi żołnierzami ćwiczeń wojskowych na terenie Białorusi mają zademonstrować Zachodowi siłę i plan konfrontacji z Ukrainą.

  3. Okupacja (która poważnie gwałci Konstytucję, prawa Białorusi, jak również zasady prawa międzynarodowego) jest efektem agresywnej polityki Putina i przestępczych wobec Białorusi działań samozwańca Łukaszenki. Okupacji sprzyjają także ekonomiczne sankcje Zachodu przeciwko Białorusi, inspirowane przez Moskwę i retorykę prorosyjskiej grupy opozycyjnej reprezentowanej przez tandem P. Łatuszko – S. Cichanouska.

  4. Okupacja Białorusi bardzo przyspieszyła, ale społeczność międzynarodowa nie reaguje. Rosja wykorzystuje okazję, że uwaga świata jest skupiona na zmanipulowanych informacjach o zagrożeniu Ukrainy przez rosyjską inwazję. Moskwa tymczasem niezauważalnie (o czym donoszą media) zamierza przejąć na Białorusi kontrolę nad jej urzędami państwowymi, zakładami pracy i obiektami strategicznymi.

  5. W sensie strategicznym opanowanie białoruskiego „balkonu terytorialnego” oznacza uderzenie w NATO i całą politykę Unii Europejskiej ze wszystkimi tego konsekwencjami geopolitycznymi.

  To pierwszy skutek agresji rosyjskiej i krótkowzrocznej polityki Zachodu wobec Białorusi.

  6. Dla Białorusi okupacja rosyjska może oznaczać klęskę państwa. Klęskę, która dzieje się na naszych oczach. Żeby jej zapobiec, ma jedyną drogę – walkę przeciwko okupantom. Trzeba odtworzyć podziemie i Białoruską Wyzwoleńczą Armię (BWA). Niewiele pozostało czasu na przygotowanie się do walki partyzanckiej.

  7. Okupacja Białorusi czyni jej tereny przyczółkiem dla wojsk agresorów putinowskich, z którego zamierzają uderzyć na inne kraje. Uderzenia odwetowe będą przeprowadzane na białoruskiej ziemi, w białoruskich domach i kosztem Białorusinów. Moskwa w swojej brudnej agresji zamierza ryzykować życiem narodu białoruskiego.

  Białorusini pamiętajmy!

  Podczas okupacji i brudnej obcej wojny, którą Rosjanie zamierzają rozpocząć z naszego okupowanego przez nich kraju, nie będą już miały znaczenia żadne ludzkie i polityczne podziały. Największym dla nas zagrożeniem jest zdrada i putinowski wróg. Bomby nie będą wybierać, na jaką głowę spaść. Wobec zagrożenia dla istnienia narodu musimy zjednoczyć się w walce przeciwko putinowskiej Rosji i okupantom rosyjskim.

  Stajemy razem do obrony Ojczyzny!

  Okupanci, precz z Białorusi!

  Niech żyje wolna Białoruś!

  23 styczeń 2022 r.

  Zianon Pazniak  (ur. 1944) jest przewodniczącym Białoruskiego Frontu Narodowego (BFN) i Konserwatywno-Chrześciańskiej Partii – BFN. W latach 1988-91 pod jego przewodnictwem naród białoruski osiągnął niepodległości Białorusi. W latach 1990-95 był liderem opozycji demokratycznej w Radzie Najwyższej (parlamencie) Białorusi. Od 1996 r. jest na emigracji w Stanach Zjednoczonych i Polsce, gdzie kontynuuje działalność polityczną.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja