back to top
More

  Czy rząd Donalda Tuska planuje likwidację szpitali?

  Strona głównaGospodarkaCzy rząd Donalda Tuska planuje likwidację szpitali?

  Polecamy w dziale

  Ponadpartyjny front wzrostu cen mieszkań

  Ponad 20% posłów jest osobiście zainteresowanych wzrostem cen mieszkań. To tłumaczy ponadpartyjną koalicję dla kolejnych programów deweloper+, które nakręcają popyt, a nie zajmują się wzrostem podaży.

  Dlaczego „Tak dla Rozwoju” jest gorsze od „Mieszkania na Start”

  Mówimy Tak dla CPK i Tak dla Rozwoju wraz z posłem PiS Marcinem Horałą i posłanką Razem Pauliną Matysiak. My, obywatele, którzy tu, w Polsce, chcemy pracować, kupić mieszkanie, założyć rodzinę.

  Polskie finanse publiczne: bal na Titanicu

  Deficyt finansów publicznych wyniósł 174 mld zł w 2023. W przyszłym osiągnie 250 mld, czyli poziom 60% w stosunku do PKB. Wtedy rząd musi przedstawić budżet bez deficytu ... albo złamać Konstytucję.

  Wywiad z prof. Grażyną Ancyparowicz, członkiem Rady Polityki Pieniężnej 2016–2022. 

  Przyjęcie euro, bez przygotowania fundamentów gospodarki, zahamuje inwestycje rozwojowe, a tym samym utrudni nam doganianie zamożnych państw europejskich. Łatwo to sprawdzić sięgając do statystyk.
  Szpitale przestają wypłacać pensje lekarzom. To coraz częstsze przypadki. Mamy też nowy rządowy projekt ustawy - jeżeli będziemy chcieli się leczyć, to zapłacimy za to dodatkowo z własnej kieszeni.

  Od kilku tygodniu w prasie medycznej pojawiają się informacje o pogarszającej się płynności finansowej szpitali. Część z nich nie ma nawet pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń i zmuszona jest do zwiększania zadłużenia. Winą za ten stan obarczany jest Narodowy Fundusz Zdrowia, który zwleka z płatnościami wobec placówek zdrowia. 

  OZPSP: nie otrzymujemy środków za świadczenia nielimitowane. “Szpitale stracą płynność finansową” – Puls Medycyny – pulsmedycyny.pl

  O problemach płynnościowych została poinformowana Minister Zdrowia i zawiadomiła o tym problemie Ministra Finansów. A ponieważ finanse publiczne są w fatalnym stanie, ten kazał zmierzyć się z tym problemem ponownie Pani Minister Leszczynie. Tak wygląda rozwiązywanie problemów polskiego systemu zdrowia w wydaniu ministrów rządu Donalda Tuska. 

  Tymczasem wczoraj na portalu rządowym pojawił się projekt ustawy o świadczeniach finansowanych ze środków publicznych. 

  Projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o działalności leczniczej – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  Jego twórcy zapowiadają „konsolidację zasobów oraz racjonalizację kosztów”Podmioty lecznicze mają być łączone i restrukturyzowane. Rząd Donalda Tuska planuje zmniejszenie wydatków na publiczną służbę zdrowia. Jeżeli będziemy chcieli się leczyć, to będziemy musieli więcej płacić z własnej kieszeni. Jak podaje Eurostat, wydatki na publiczną służbę zdrowia w Polsce są jednymi z najniższych w Unii Europejskiej (w stosunku do PKB). 

  Healthcare expenditure statistics – Statistics Explained (europa.eu)

  Rządząca Koalicja, po podwyższeniu cen za energię elektryczną i gaz, planuje teraz przenieść część kosztów funkcjonowania systemu zdrowia, bezpośrednio na Polaków.

  MTC

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/8aho

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja