back to top
More

    Transformacja czyli zwycięska rewolucja komunistów w roku 1989

    Rok minął od śmierci naszego Przyjaciela i Mistrza, Jerzego Targalskiego. Dziękujemy Profesorowi Sławomirowi Cenckiewiczowi, którego cenimy za odważne poszukiwanie prawdy, za poświęcenie Mu swojej ostatniej książki: Transformacja.
    Podziel się tym artykułem:

    DOWIEDZ SIĘ jak wyglądał proces transformacji ustrojowej PRL w III RP❓ Czym był postkomunizm w Polsce po roku 1989❓Kim byli główni aktorzy transformacji na scenie politycznej❓ Czy nadal kształtują polską scenę polityczną❓👥 Spotkanie poprowadzi Piotr Woyciechowski, a jego gościem będzie dr hab. Sławomir Cenckiewicz – dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, profesor Akademii Sztuki Wojennej, autor książek „Transformacja” oraz „Agentura”. 📌 Czym była Służba Bezpieczeństwa? Jak funkcjonowała, czym się zajmowała, jakie są dzisiaj konsekwencje jej działań? Co dzisiaj o niej wiemy? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w kolejnej edycji cyklu „Tajemnice bezpieki” poświęconego historii organów bezpieczeństwa państwa w latach 1944-1989.

    Jerzy Targalski, Kto chce Putina

    Uleganie naciskom wynika ze słabości państwa, jego powiązań gospodarczych i sojuszniczych, szukania przez znaczą część obywateli poparcia przeciwko własnemu rządowi we wrogich państwach, degeneracji własnej klasy politycznej.

    Targalski o dekomunizacji mediów

    Fragmenty wystąpienia J. Targalskiego na konferencji w sprawie mediów narodowych.

    Jerzy Targalski, ULB dało o sobie znać

    Zaznacza się u historyków naszych sąsiadów tendencja do uznawania Rzeczypospolitej Obojga Narodów jako formy własnej państwowości w miejsce sztucznego traktowania i odrzucania jej jako struktury wyłącznie polskiej i okupacyjnej.

    Jerzy Targalski, Schadenfreude

    Warto przypomnieć, że nasz „sojusznik” Wiktor Orban wykorzystał porozumienie z Polską w sprawie sprzeciwu wobec uwspólnotowienia długu Unii do porozumienia z Niemcami za naszymi plecami.

    Służył tylko Niepodległej

    Polska jest ostatnią przeszkodą do Bismarckowskiego sojuszu Niemiec i Rosji, i wspólnego zarządzania Europą, od kiedy Demokraci powierzyli Berlinowi losy Europy i tym samym zgodzili się na tandem niemiecko-rosyjski.