back to top
More

    Jerzy Targalski, Sylogizm i prymitywizm. O działaniu à la Korwin-Mikke

    Prymitywny sylogizm stał się w czasach ignorancji i skretynienia podstawowym sposobem rozumowania, zwłaszcza ludzi młodych.
    Podziel się tym artykułem:

    Prymitywny sylogizm stał się w czasach ignorancji i skretynienia podstawowym sposobem rozumowania, zwłaszcza ludzi młodych.

    Dlatego stanowi skuteczne narzędzie propagandy rosyjskiej, a takim politykom jak Korwin-Mikke przysparza rzesze zwolenników wśród 15-latków. Prostacki sylogizm polega na prostych uogólnieniach i na niedostrzeganiu niuansów czy różnic.

    Zdanie: za darmo nie dostaniemy nic pięknego – jest teoretycznie słuszne, ale zastosowane do wszystkiego traci sens. Zachód słońca jest za darmo, a więc nie jest piękny. Michał Jelonek z Mediów Narodowych na pytanie, czy stacjonowanie wojsk rosyjskich w Polsce czymś różniłoby się od obecnego statusu wojsk amerykańskich, odpowiedział: „Nie, absolutnie, obce wojska to są obce wojska niezależnie od ich narodowości. Ja tutaj więc nie widziałbym istotnej różnicy”. Rzecz jednak nie w narodowości, lecz w charakterze.

    Gdyby w sierpniu 1939 roku korpus angielski przybył do Polski, pan Jelonek żądałby jego usunięcia jako „obcych wojsk”, gdyż nie zna pojęcia wojsk sojuszniczych, a wszystko, co nie jest nasze, jest wrogie.(…)

    Świat jest bardziej skomplikowany.

    Jerzy Targalski. Fronda.pl 27.09.2019

    Targalski o dekomunizacji mediów

    Fragmenty wystąpienia J. Targalskiego na konferencji w sprawie mediów narodowych.

    Jerzy Targalski, ULB dało o sobie znać

    Zaznacza się u historyków naszych sąsiadów tendencja do uznawania Rzeczypospolitej Obojga Narodów jako formy własnej państwowości w miejsce sztucznego traktowania i odrzucania jej jako struktury wyłącznie polskiej i okupacyjnej.

    Jerzy Targalski, Skretynienie

    Obraz przyszłego społeczeństwa w filmie „Idiokracja” potwierdzają badania norweskie i angielskie pokazujące, że od lat 70. XX wieku iloraz inteligencji spada obecnie w tempie 7 punktów na każde pokolenie, czyli co 30 lat.

    Jerzy Targalski, Niewolnicy nie rozumieją wolności

    Mentalni niewolnicy starają się udowodnić, że insurekcje były wynikiem prowokacji, zaś ich uczestnicy wykazywali się wprawdzie szlachetnością, lecz dali się zbałamucić z powodu swej romantycznej postawy i odrzucenia realizmu. 

    Jerzy Targalski, Elity głupie czy spodlone i sprzedajne?

    Obecna elita stanowi zagrożenie dla Polski. Nie czuje żadnego związku ani z narodem, ani z państwem polskim. Jej jedynym celem jest ustawienie się, najlepiej w roli administratorów i wykonawców planów wrogów Polski.