10 pytań do dr. Artura Bartoszewicza:
- Czy zgoda na to wynika z federalizacji UE, czyli przekształcenia Unii Europejskiej, która składa się z autonomicznych Państw w jedną federację, z jednym rządem dla wszystkich i tylko częściowo autonomicznymi krajami?
- Czy jest możliwy jeden system podatkowy dla całej Unii? Jedna stawka podatkowa?
- Czy system obowiązkowego wystawiania faktur dla wszystkich podatników KSeF jest właśnie instrumentem sprzyjającym federalizacji?
- Czy to ideologia, czy też skuteczny, a przede wszystkim konieczny program transformacji gospodarki? A może wpisać to w efekt wspomnianej federalizacji? Jak to wygląda w porównaniu do innych krajów, regionów poza UE?
- Czy to nie jest tak, że tylko my w Europie „bawimy” się w tą ekologię, a cała reszta uśmiecha się pod nosem? A co z Niebieską transformacją, czyli wprowadzeniem zrównoważonych połowów morskich takich, których skutkiem będzie uniknięcie przełowienia, a w konsekwencji pozyskanie większej ilości ryb z mórz i oceanów.
- Czy to nowy szok dla gospodarki, czy też kolejny element kontroli?
- Czy europejska puszka z napisem sardynka rzeczywiście zawiera sardynki?
- Jak w tym wszystkim powinni zachować się polscy przedsiębiorcy i rolnicy?
- Czy w przyszłości na Świecie będą tylko dwie, trzy firmy (może podzielone kontynentalnie) konkurujące ze sobą? Nie będzie żadnej polityki tylko biznes?
- Jrozmowa z Panem Arturem Bartoszewiczem – doktorem nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej, ekspertem polityki publicznej, finansów publicznych, pomocy publicznej i zarządzania strategicznego, autorem wielu analiz i ekspertyz ekonomicznych, ekspertem w zakresie polityki unijnej.akim językiem będzie mówił ten jeden duży kraj „Federacja Europy”?