Zianon Pazniak, Oświadczenie Białoruskiego Sekretariatu „Wolna Białoruś”

Białoruski Narodowy Sekretariat „Wolna Białoruś” oświadcza, że reprezentuje alternatywny rząd walczącej Republiki Białoruś i bierze odpowiedzialność za politykę białoruskiego sprzeciwu wobec okupantów rosyjskich.
Podziel się tym artykułem:

W związku z okupacją Białorusi, inwazją zbrojnych sił Rosji na Ukrainę, a także niebezpieczeństwem wybuchu III wojny światowej – Białoruski Narodowy Sekretariat „Wolna Białoruś” oświadcza, że reprezentuje alternatywny rząd walczącej Republiki Białoruś i bierze odpowiedzialność za politykę białoruskiego sprzeciwu wobec okupantów rosyjskich.

Udzielamy poparcia wolnej Ukrainie i jej walce przeciwko agresorom rosyjskim. Oświadczamy, że rosyjskie wojska okupacyjne zostały sprowadzone na Białoruś dla wsparcia nieuznawanej przez naród białoruski i świat zachodni władzy Aleksandra Łukaszenki i służą realizacji agresywnej polityki Moskwy.

Oświadczamy, że działania promoskiewskiej grupy zebranej wokół Swietłany Cichanouskiej sprzyjają represjom i okupacji Białorusi przez Rosję Putina.

Wzywamy Białorusinów do jednoczenia się pod narodowym Biało-Czerwono-Białym Sztandarem, pod hasłami wolności, niepodległości i jedności Białorusinów w walce przeciwko okupacji moskiewskiej i przeciwko promoskiewskiemu antynarodowemu reżimowi Aleksandra Łukaszenki.

Niech żyje wolna, niepodległa Białoruś! Precz z okupantami moskiewskimi! Niech żyje Ukraina!

24 luty 2022 r.

Białoruski Narodowy Sekretariat „Wolna Białoruś”

(Koordynator BNS: Zianon Pazniak, <bielnacsak@gmail.com>)

Podziel się tym artykułem:

Szczekanie pod drzwiami

O wywiadzie papieża Franciszka dla włoskiego dziennika, o ustawie o ochronie języka polskiego, o blokowaniu stron internetowych przez ABW, o tęczowych symbolach na karabinach, o finale sprawy Orchard Lake, a w kąciku książkowym trzy nowości.

Koncert Kolęd Pełni – Rodzinne Kolędowanie

Koncert Kolęd Pełni - Rodzinne Kolędowanie. Koncert zrealizowany dla Telewizji Polskiej S.A. w dniu 17 grudnia 2021 roku w Katedrze Kaliskiej. Koncert został wyemitowany w trzech częściach w Wigilie, pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na antenie ogólnopolskiej TVP 3. Producentem koncertu była spółka Moose Productions.

Zianon Pazniak – Odezwa do białoruskiego wojska

Białoruscy żołnierze! Nie strzelajcie do Ukraińców! Skierujcie broń przeciwko okupantom Białorusi. Unicestwiajcie ich w każdy możliwy sposób. Przechodźcie na stronę Ukraińców. Niech żyje wolna Białoruś! Niech żyje wolna Ukraina!

Ostatnie wpisy

Finlandia jest gotowa na wojnę z Rosją. A Polska?

Tak twierdzi wódz fińskiej armii, gen. Timo Kivinen. Znając historię wojny rosyjsko-fińskiej 1939/40, powinniśmy mu uwierzyć. Finowie dysponują 280 000 armią i posiadają 1,5 mln sztuk osobistej broni palnej. A czym my dysponujemy?

Status kandydata do UE dla Ukrainy i Mołdawii

Wyprawa prezydenta Rumunii do Kijowa, z Macronem i Scholzem, okazała się bardzo opłacalna. Przy okazji Ukrainy status kandydata do UE nadano też Mołdawii. To pierwszy krok do przyłączenia tej byłej sowieckiej republiki do Rumunii

Hipersoniczny kindżał Putina

Hipersoniczne pociski Kindżał są lotniczą wersją pocisku balistycznego Iskander, zostały ujawnione przez samego Władymira Putina w marcu 2018 roku.

Telewizja dla przygniecionych

O tym jak Putin ukrywa swój majątek u kolegów, o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, o powrocie do węgla, o tym jak największe fundusze inwestycyjne przejmują kontrolę nad żywnością.

Jerzy Targalski, Skretynienie

Obraz przyszłego społeczeństwa w filmie „Idiokracja” potwierdzają badania norweskie i angielskie pokazujące, że od lat 70. XX wieku iloraz inteligencji spada obecnie w tempie 7 punktów na każde pokolenie, czyli co 30 lat.

Rosja podchodzą pod Lisiczańsk

PODSUMOWANIE 118. dnia wojny + MAPY

Siły Zbrojne Republiki Słowacji

W dzisiejszym odcinku Armii Świata przyjrzymy się siłom zbrojnym jednego z dwóch południowych sąsiadów Polski, czyli Słowacji.

Popularne w tym dziale