To jest też moja wojna

Data

Polecamy

O Romanie Rybarskim, getcie ławkowym i II RP

W końcu lat dwudziestych XX w. odsetek studentów żydowskich na wydziałach prawa i medycyny sięgał 25%, przy 10% udziale w społeczeństwie. Polskie organizacje narodowe starały się ten stan rzeczy zmienić dla dobra narodu polskiego.

Dekalog Antoniego Kępińskiego a antykultura unieważniania 

Przenoszenie w stan nieszkodliwości szkodliwych społecznie autorytetów, nie jest, niestety, wdrażane do praktyki życia społecznego.

Przyczyny i skutki posiadania broni palnej w Polsce i na świecie. Zakończenie (6)

Broń nie jest dobra, ani zła. Jest z nami od zawsze. Na początku była kamieniem lub kijem. Dziś broń palna służy wyłącznie do zabijania, dlatego budzi skrajne emocje. Jednak służy też do obrony ojczyzny, co rozumieją żołnierze WOT
Na naszych oczach powstał Naród ukraiński i teraz od nas trochę zależy, czy ten Naród będzie mógł odbudowywać kraj w warunkach wolności, czy będzie ginąć w niewoli.

Wszyscy widzimy dramat, który rozgrywa się kilkaset kilometrów od nas.

Ja nadal nie mogę w to uwierzyć… Widzę Kijów i bohaterów Zeleńskiego i Kliczkę, widzę zbombardowany Charków, Bierdiańsk, w którym tłumy wychodzą na ulice i krzyczą, że chcą być  w Ukrainie.

Wszędzie byłem i przecieram oczy ze zdumienia. Kliczko na Majdanie czytał z kartki, bo nie znał języka ukraińskiego, Charków jest rosyjskojęzyczny i wydawało się, że nie będzie stawiał oporu, w Bierdaiańsku pół roku temu większość chciała do Rosji.

Na naszych oczach powstał Naród ukraiński i teraz od nas trochę zależy, czy ten Naród będzie mógł odbudowywać kraj w warunkach wolności, czy będzie ginąć w niewoli.  

Ratujmy Ukrainę, ratujmy Polskę.

Proszę, błagam wpłacajcie – potrzeby są ogromne.

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Precz z komuną

Przemysław Miskiewicz

Ostatnie wpisy autora