To jest też moja wojna

Na naszych oczach powstał Naród ukraiński i teraz od nas trochę zależy, czy ten Naród będzie mógł odbudowywać kraj w warunkach wolności, czy będzie ginąć w niewoli.
Podziel się tym artykułem:

Wszyscy widzimy dramat, który rozgrywa się kilkaset kilometrów od nas.

Ja nadal nie mogę w to uwierzyć… Widzę Kijów i bohaterów Zeleńskiego i Kliczkę, widzę zbombardowany Charków, Bierdiańsk, w którym tłumy wychodzą na ulice i krzyczą, że chcą być  w Ukrainie.

Wszędzie byłem i przecieram oczy ze zdumienia. Kliczko na Majdanie czytał z kartki, bo nie znał języka ukraińskiego, Charków jest rosyjskojęzyczny i wydawało się, że nie będzie stawiał oporu, w Bierdaiańsku pół roku temu większość chciała do Rosji.

Na naszych oczach powstał Naród ukraiński i teraz od nas trochę zależy, czy ten Naród będzie mógł odbudowywać kraj w warunkach wolności, czy będzie ginąć w niewoli.  

Ratujmy Ukrainę, ratujmy Polskę.

Proszę, błagam wpłacajcie – potrzeby są ogromne.

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Precz z komuną

Przemysław Miskiewicz

Podziel się tym artykułem:

Czesław Sobierajski, Hołd dla bohaterskiego Śląska

Prezydent RP w uznaniu bohaterstwa powstańców śląskich i ludu śląskiego, heroicznie walczących z niemieckim zaborcą o polski Śląsk, podpisał projekt ustawy ustanawiającej "Narodowy Dzień Powstań  Śląskich" na 20 czerwca.

Kto nami rządzi Janusz Niemczyk i Andrzej Kumor

https://www.youtube.com/watch?v=nUkMXZf8ATA Janusz Niemczyk i Andrzej Kumor rozmawiają o obecnym spięciu rosyjsko amerykańskim o Europę Wschodnią, oraz dyletanctwie rządzących dzisiaj Kanadą liberałów. Na koniec p. Janusz...

Ostatnie wpisy

Finlandia jest gotowa na wojnę z Rosją. A Polska?

Tak twierdzi wódz fińskiej armii, gen. Timo Kivinen. Znając historię wojny rosyjsko-fińskiej 1939/40, powinniśmy mu uwierzyć. Finowie dysponują 280 000 armią i posiadają 1,5 mln sztuk osobistej broni palnej. A czym my dysponujemy?

Status kandydata do UE dla Ukrainy i Mołdawii

Wyprawa prezydenta Rumunii do Kijowa, z Macronem i Scholzem, okazała się bardzo opłacalna. Przy okazji Ukrainy status kandydata do UE nadano też Mołdawii. To pierwszy krok do przyłączenia tej byłej sowieckiej republiki do Rumunii

Hipersoniczny kindżał Putina

Hipersoniczne pociski Kindżał są lotniczą wersją pocisku balistycznego Iskander, zostały ujawnione przez samego Władymira Putina w marcu 2018 roku.

Telewizja dla przygniecionych

O tym jak Putin ukrywa swój majątek u kolegów, o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, o powrocie do węgla, o tym jak największe fundusze inwestycyjne przejmują kontrolę nad żywnością.

Jerzy Targalski, Skretynienie

Obraz przyszłego społeczeństwa w filmie „Idiokracja” potwierdzają badania norweskie i angielskie pokazujące, że od lat 70. XX wieku iloraz inteligencji spada obecnie w tempie 7 punktów na każde pokolenie, czyli co 30 lat.

Rosja podchodzą pod Lisiczańsk

PODSUMOWANIE 118. dnia wojny + MAPY

Siły Zbrojne Republiki Słowacji

W dzisiejszym odcinku Armii Świata przyjrzymy się siłom zbrojnym jednego z dwóch południowych sąsiadów Polski, czyli Słowacji.

Popularne w tym dziale