400 000 migrantów rocznie z Azji i Afryki – Tusk do dymisji?!

Data

Strona głównaPolityka400 000 migrantów rocznie z Azji i Afryki – Tusk do dymisji?!

Polecamy w dziale

Paweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

Paweł Kukiz został specjalnie wyciągnięty przez PiS przed wyborami. Ma pokazać, że wyborcy wolnościowi nie muszą głosować na Konfederację, skoro ich postulaty spełni PiS. A po wyborach? Zbigniew Ziobro, lider SP, się nie zgodzi :)

Duże wzmocnienie Ukrainy i Polski – po szczycie NATO

Ukraina dostała w Wilnie tyle, ile mogła dostać bez wywoływania IIIWŚ. Najwięcej zyskała Polska, państwa bałtyckie i wschodniej Europy, stale zagrożone odbudową Imperium Rosyjskiego - gwarancję natychmiastowego użycia wojsk NATO.

Wpływy rosyjskie we Włoszech przed i po inwazji na Ukrainę (2)

Rosyjska inwazja na Ukrainę w roku 2022 oraz szerokie społeczne i instytucjonalne poparcie, które w jej następstwie uzyskała Ukraina, zmusiły większość włoskich partii do rewizji swojego wcześniejszego, prorosyjskiego stanowiska.
Patriotyczny polski rząd jest niewinny. Winny jest Donald Tusk, który perfidnie i kłamliwie wykorzystuje ten niedoszły fakt do walki z naszym patriotycznym rządem. Proponuję go za to zdymisjonować kolejnym rządowym rozporządzeniem

Dziwne rzeczy dzieją się w polskiej polityce od paru dni. Ledwo zdążył Jarosław Kaczyński wrócić do rządu, a już ten ostatni wycofuje się z projektu własnego rozporządzenia ułatwiającego import do Polski pracowników z Afryki i Azji – do 400 tysięcy rocznie! 

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8745700,pis-wycofuje-sie-z-ulatwien-dla-migrantow.html

Tryb procedowania tego pomysłu w rządzie – na poziomie technicznego rozporządzenia – świadczy o nieliczeniu się najbardziej patriotycznego polskiego rządu ani z prawem, ani z opinią własnego elektoratu i pozostałych Polaków. Czas uruchomienia samego pomysłu, tuż przed i w trakcie szumnie zapowiedzianego przez super-wicepremiera ogólnonarodowego referendum, świadczy o kompletnym chaosie w obozie politycznym zjednoczonej lewicy, znaczy się prawicy. O inne rzeczy jej nie podejrzewając. 

A gdyby Jarosław Kaczyński nie wrócił do rządu? Czy czekałby nas czas konsekwentnego outsourcingu polskiego państwa, gdzie decyzje mocą rozporządzeń dyktuje Konfederacja (pracodawców) Lewiatan, a wykonaniem ich zajmują się zewnętrzne firmy?  

Jeszcze dziwniejsze rzeczy w związku z tym (nie)wydarzeniem rządowym nastąpiły w przestrzeni medialnej. Nasze patriotyczne media ogłosiły, że to wszystko jest wina Tuska, który atakuje PiS, nie chcąc wgłębić się w prawdziwe intencje polskiego rządu. A do tego się ośmiesza😊

Ale nastąpił upadek etyki dziennikarskiej. Dziennikarze komentują nie fakt, ale jego interpretację i deprecjonują wykorzystującego ten fakt polityka opozycji. (Nie, nie jestem zwolennikiem Donalda Tuska.) 

Dodatkowo przemilcza się wystąpienie polityków, którzy w tej sprawie pierwsi krytycznie przemówili -posłów Konfederacji, Mentzena i Bosaka – spychając spór w stare, wygodne dla establishmentu koleiny PiS – PO.  

Ponieważ nasz portal nie jest (jeszcze:)) finansowany przez spółki Skarbu Państwa, zapytam: kiedy nastąpi dymisja osób odpowiedzialnych za ten rządowy projekt? Bo przecież Donalda Tuska nie ma jak zdymisjonować.

Jan A. Kowalski

Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Ostatnie wpisy autora