More

  400 000 migrantów rocznie z Azji i Afryki – Tusk do dymisji?!

  Strona głównaPolityka400 000 migrantów rocznie z Azji i Afryki – Tusk do dymisji?!

  Polecamy w dziale

  Kiedy upadnie Koalicja 13 Grudnia?

  Płk Sienkiewicz nie został odwołany. Była za nim cała Koalicja 241:194. Gdy za 3-mce wszystkie stanowiska po PiS zostaną podzielone, dojdzie do sporów o wysokość łupów... i program. Zatem przypomnijmy: zima wasza - wiosna nasza! :)

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków: LIVE

  Pierwszy cud Donalda Tuska, a może drugi?

  Okazuje się, że Donald Tusk sprawił cud - ponownie zjednoczył PiS. To nie pierwszy cud Tuska i jego zaplecza. Pierwszym było wyeliminowanie w wyborach prez. 2005 W. Cimoszewicza i zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego. Jak będzie teraz?

  Zwiększmy pomoc dla Ukrainy!

  Wojskowy obiekt nad PL przypomniał nam, że wojna jest blisko. Zatem powinniśmy zwiększyć pomoc dla UA. Propaganda (pro)RUS wylicza, że daliśmy za dużo. Fakty są inne. USA dały 44 mld, GER - 17 i GB - 7, a PL - 3. Sprzęt - to samo!
  Patriotyczny polski rząd jest niewinny. Winny jest Donald Tusk, który perfidnie i kłamliwie wykorzystuje ten niedoszły fakt do walki z naszym patriotycznym rządem. Proponuję go za to zdymisjonować kolejnym rządowym rozporządzeniem

  Dziwne rzeczy dzieją się w polskiej polityce od paru dni. Ledwo zdążył Jarosław Kaczyński wrócić do rządu, a już ten ostatni wycofuje się z projektu własnego rozporządzenia ułatwiającego import do Polski pracowników z Afryki i Azji – do 400 tysięcy rocznie! 

  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8745700,pis-wycofuje-sie-z-ulatwien-dla-migrantow.html

  Tryb procedowania tego pomysłu w rządzie – na poziomie technicznego rozporządzenia – świadczy o nieliczeniu się najbardziej patriotycznego polskiego rządu ani z prawem, ani z opinią własnego elektoratu i pozostałych Polaków. Czas uruchomienia samego pomysłu, tuż przed i w trakcie szumnie zapowiedzianego przez super-wicepremiera ogólnonarodowego referendum, świadczy o kompletnym chaosie w obozie politycznym zjednoczonej lewicy, znaczy się prawicy. O inne rzeczy jej nie podejrzewając. 

  A gdyby Jarosław Kaczyński nie wrócił do rządu? Czy czekałby nas czas konsekwentnego outsourcingu polskiego państwa, gdzie decyzje mocą rozporządzeń dyktuje Konfederacja (pracodawców) Lewiatan, a wykonaniem ich zajmują się zewnętrzne firmy?  

  Jeszcze dziwniejsze rzeczy w związku z tym (nie)wydarzeniem rządowym nastąpiły w przestrzeni medialnej. Nasze patriotyczne media ogłosiły, że to wszystko jest wina Tuska, który atakuje PiS, nie chcąc wgłębić się w prawdziwe intencje polskiego rządu. A do tego się ośmiesza😊

  Ale nastąpił upadek etyki dziennikarskiej. Dziennikarze komentują nie fakt, ale jego interpretację i deprecjonują wykorzystującego ten fakt polityka opozycji. (Nie, nie jestem zwolennikiem Donalda Tuska.) 

  Dodatkowo przemilcza się wystąpienie polityków, którzy w tej sprawie pierwsi krytycznie przemówili -posłów Konfederacji, Mentzena i Bosaka – spychając spór w stare, wygodne dla establishmentu koleiny PiS – PO.  

  Ponieważ nasz portal nie jest (jeszcze:)) finansowany przez spółki Skarbu Państwa, zapytam: kiedy nastąpi dymisja osób odpowiedzialnych za ten rządowy projekt? Bo przecież Donalda Tuska nie ma jak zdymisjonować.

  Jan A. Kowalski

  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja