Z archiwum ABC

Ludzkie zwierzęta, nieludzkie zwierzęta i nieludzcy ludzie

Kim jest człowiek? Czy jest jeszcze dzieckiem Bożym, które ma czynić sobie Ziemię poddaną? Według guru nowych czasów jest tylko zwierzęciem i to nie najważniejszym na Ziemi. Zresztą, posłuchajcie ks. Szymona Bańki.

Nie było i nie będzie konstytucji napisanej przez zwykłych obywateli. Zanim napiszemy nową konstytucję (2)

Odwołanie się do Narodu, który ma być solidarnie mądry, to jakiś ponury żart. Żadnego zwykłego obywatela nie interesuje tak wysoki poziom abstrakcji, jak problemy kompetencyjne organów państwa.

Musimy mieć armię potężniejszą niż Ukraina

Podpowiadam Jarosławowi Kaczyńskiemu jak w 3 miesiące, bez wielkich nakładów finansowych, stworzyć 1- milionową armię ochotniczą. Armię znającą teren i przeszkoloną w drużynowym działaniu. Potrzebujemy jedynie 16 000 instruktorów.

Czy białoruskie wojsko wkroczy na Ukrainę?

PODSUMOWANIE 27. dnia wojny + MAPY.

Powody, dla których Imperium Wolności może upaść. Wrogowie wśród nas (3)

Nie pozwalamy na zabicie kota, psa. Nawet na znęcanie się nad nimi. I za każdy...

Paweł Zastrzeżyński, Dziękujemy za Waszą dobroć

Przedstawiamy reportaż Pawła Zastrzeżyńskiego, zaprzyjaźnionego z naszym portalem autora. W tym wypadku również uczestnika spontanicznej pomocy, jakiej wraz z żoną Magdaleną udzielili przybyłym do naszego kraju uchodźcom z Ukrainy

Wykorzystywanie dezinformacji i propagandy do wprowadzania zmian kulturowych i sterowania społeczeństwami (cz. I)

Współczesna wojna przybrała nowe formy. Otwarty konflikt zbrojny poprzedzają działania mające na celu takie osłabienie woli obrony przeciwnika, aby zminimalizować własne koszty sprzętowe i straty ludzkie.