Z archiwum ABC

Czy grozi nam destabilizacja systemu elektroenergetycznego?

Nowelizacja ustawy wiatrakowej wydaje się przesądzona. Tym samym Komisja Europejska odblokuje pożyczkę na KPO. Jakie koszty dla nas się z tą ustawą wiążą? O to już nikt nie pyta i nikt nie zamierza odpowiadać. A mogą być ogromne.

Pomoc od Polonii dotarła do Konwoju Wolności w Ottawie

Pomoc zebrana przez Polonię i wszystkich, którzy dołączyli się do akcji, dotarła w sobotę do Ottawy.

Wieża na Magórkach (Gorce)

https://www.youtube.com/watch?v=HV3R8LcspLQ

Nowy Polski Ład: redystrybucja zamiast powrotu do źródeł naszej wielkości

2000 złotych wykorzystam na tańce, hulanki i swawolę. Wreszcie będę miał na to czas. Z wdzięczności aż się popłakałem. Nieopodatkowane po raz drugi 2000 złotych. Nowy Polski Ładzie, dziękuję!

Ruskie pie… rogi

Czy wyobrażacie sobie usłyszeć od kogoś takie oświadczenie: „Jestem złodziejem i przyszedłem cię okraść”? No właśnie, to tak nie działa. Osławiona „ruska onuca” też nie ujawnia swoich intencji.

Refleksje po wielkim marszu 4 czerwca

Wielki marsz 4 czerwca miał bronić zagrożonej demokracji, wolności i zapoczątkować powrót do władzy. Już sam fakt, że się odbył poddaje to zagrożenie w dużą wątpliwość. Zapytajmy, który 4 czerwca chcieli uczcić jego organizatorzy?

Paranoja versus racjonalność

Paranoją pierwszego stopnia jest oczekiwanie, że inne kraje powinny mieć swoją listę celów w 100 % zgodną z naszymi celami. A jak nie - to wrogowie. Ale jeszcze większą paranoją jest, jeśli nasze cele określają inne kraje. Niezależnie czy są to nasi wrogowie, nasi starzy przyjaciele, czy przyjaciele od kilku miesięcy.

Jadwiga Chmielowska po obejrzeniu spektaklu Shen Yun: Stwórca nad nami czuwa

Pani Jadwiga Chmielowska pojechała specjalnie do Berlina, by obejrzeć przedstawienie Shen Yun, ponieważ w Warszawie ten Zespół nie mógł wystąpić: „Piękny spektakl, przykro mi, że musiałam jechać do Berlina, że jeszcze w Warszawie nie możemy go oglądać”.