More

  Z archiwum ABC

  Lista Wildsteina

  1.02.2005 roku w internecie została opublikowana lista ponad 160 tys. nazwisk pracowników służb bezpieczeństwa PRL, ich TW oraz kandydatów na TW. Nazywana jest Listą Wildsteina od nazwiska dziennikarza, który ją ujawnił.

  O zdradzie, której nie było

  W historiozofii peerelowskiej często poruszano kwestię tzw. zdrady aliantów. Chodziło o pokazanie, że Polacy nie mają co liczyć na zachód i muszą zaakceptować „przyjaźń” ZSRR jako gwaranta polskich granic i strażnika pokoju.

  Czwarty wgląd w mądrość od strony wojny sprawiedliwej i niesprawiedliwej – wg Stanisława ze Skarbimierza

  Przedstawia się przełożenie antyczno-chrześcijańskiej koncepcji mądrości na praktykę polityczną i na formację duchową, rozwijane przez Stanisława ze Skarbimierza – uczonego i królewskiego doradcę z przełomu XIV i XV w.

  Jeszcze raz o podatkach

  W sferze ustanawiania i poboru podatków oczekiwana jest uczciwość. Nie można płacić podatków od kłamstwa, bo to jest oszustwo. Takim oszustwem jest spekulacyjny podatek od CO2.

  Władza, lenistwo, Społeczna Nauka Kościoła … i Radek Sikorski

  Powinniśmy w całości odrzucić KPO. Te celowe środki w pełni uzależniają nas od Niemiec. Obecne zakwestionowanie przez Amerykanów niemieckiego przywództwa powinniśmy wykorzystać. Budując silne gospodarczo, obywatelskie państwo.

  Wojna na Ukrainie – kto zyska, a kto straci?

  Każde obronne zwycięstwo Ukrainy jest korzystne dla Polski. 400 lat zagrożenia ze wschodu może odpłynąć w siną dal. Ale również 1000-letnie zagrożenie ze strony zachodniej, niemieckiej, również. Wspierajmy Ukrainę i budujmy Polskę

  Epitet orężem współczesnej wojny

  Ukrainiec, poseł do ukraińskiego oświadczył na swoim profilu społecznościowym, że Ukraina dziś jest kołyską faszyzmu w Europie!

  Cud konstytucyjny

  Rozczarowanych lub oburzonych cudem konstytucyjnym zapewniam, że to dopiero początek. Zapnijcie pasy, bo jazda będzie ostra. Wystarczy przeczytać umowę koalicyjną.